آخرین گزارش از وضعیت مسکن مهر/1.5 میلیون واحد تحویل متقاضیان شد + جدول

طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه تا نیمه آبان 98 یک میلیون و 578 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گزارش پیشرفت مسکن مهر و خدمات زیربنایی آن تا 13 آبان ‌ماه سال 98 منتشر شد.

طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور از سال 86 به استناد بند د تبصره 6 قانون بودجه کل کشور تدابیر گوناگونی برای توسعه احداث مسکن با هدف توجه به گروه‌های کم‌درآمد و اقشار محروم جامعه با رویکرد حذف قیمت زمین از قیمت تمام‌شده مسکن به اجرا درآمد.

طبق این گزارش، یک میلیون 578 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل شده است.

مقرر شد وزارت مسکن و شهرسازی وقت نسبت به احداث یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر اقدام کند. در مراحل اجرایی به دلیل استقبال گسترده مردم، هدف طرح به 2.2 میلیون واحد مسکونی افزایش یافت که از این میزان حدود 269 هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری قرار دارد.

مسکن مهر برای جمعیت هدف در کلان‌شهرها در شهرهای جدید و در سایر شهرها در اراضی پیرامون شهر و بخشی از واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده احداث شد.

دو هدف کلی و 12 هدف کمی در جداول پیوست قانون برنامه ششم توسعه کشور برای بخش مسکن لحاظ شده است که برنامه و عملکرد این اهداف کمی به شرح جدول ذیل است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *