ام ۵۰۰ میلیاردتومانی برای تکمیل مسکن‌مهر پردیس مردادماه محقق می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید پردیس گفت: وام ۵۰۰ میلیارد تومانی از محل تبصره هشت قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای تکمیل پروژه های مسکن مهر پردیس و با نگاه ویژه وزارت راه و شهرسازی مرداد امسال محقق می شود.

«مهدی هدایت» روز جمعه گفت: با توجه به وثایقی که در اختیار است، این وام در مردادماه به شرکت عمران تزریق می شود تا باقی مانده طرح های تکمیل شود.

وی در مورد نحوه استفاده از این تسهیلات برای تکمیل مسکن مهر پردیس توضیح داد: در حدود هفت هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال پرونده تعریف شده که بر این اساس ۵ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌ها در بخش‌های ساخت، محوطه‌سازی و آماده‌ سازی مسکن مهر استفاده می شود.

به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، حدود سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پول برای اتمام پروژۀ مسکن پردیس نیاز است که ما ۵۰۰ میلیارد تومان وام گرفتیم، حدود هزار میلیارد تومان از منابع نقدی خود برای این موضوع اختصاص دادیم و مابقی هم را از محل تهاتر و فروش اراضی مسکن مهر، کامل می‌کنیم.

هدایت افزود: مباحث روبنایی در مسکن مهر پردیس همزمان با ساخت و ساز لحاظ می شود که ساخت همگی آنها با روش هایی مثل مشارکت بخش خصوصی، تهاتر اراضی و فروش تجاری ها با قیمت کارشناسی به نسبت آورده سهم سازنده، در کوتاه مدت اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه با استفاده از منابع داخلی شرکت مانع از افزایش قیمت مسکن مهر در پردیس شدیم، خاطرنشان کرد: با مصوبات قانونی و همراهی نمایندگان مجلس، مصوبه استفاده از منابع داخلی شرکت را برای تکمیل واحدهای مسکن مهر گرفتیم در غیر اینصورت هر متقاضی باید ۲۰۰ میلیون تومان اضافه پرداخت می کرد.

در سال ۹۱ کلنگ ساخت حدود ۸۱ هزار واحد مسکن مهر پردیس زمین زده و مقرر شد که واحدهای مسکونی ۱۸ ماهه به متقاضیان تحویل داده شود.

با تغییر رویکرد وزارت راه و شهر سازی و مدیریت جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس تا پایان سال ۹۸ در حدود ۴۵ هزار واحد تکمیل و ۱۵ هزار واحد سال گذشته بهره برداری شد و قرار است باقی مانده واحدها پس از رفع مشکل حقوقی به مالکان تحویل داده شود.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *