تخصیص زمین برای مسکن باید در شأن ایثارگران باشد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بابیان اینکه در بحث مسکن ایثارگران، قانون جامع ایثارگران شامل این مهم می‌شود، ابراز کرد: می‌بایست تخصیص زمین در شأن ایثارگران استان سمنان صورت گرفته و مورد پیگیری قرار گیرد تا این دغدغه برطرف شود.
تخصیص زمین برای مسکن باید در شأن ایثارگران باشد

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به میزبانی سالن یادگار امام استانداری سمنان ضمن بیان اینکه طبق قانون، دولت مکلف است تا پایان برنامه ششم، فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد را استخدام کند، ابراز داشت: با توجه به اینکه این موضوع تکلیف قطعی و قانونی به شمار می‌رود لذا استان‌ها باید این مهم را پیگیری و محقق کنند.

وی بابیان اینکه در بحث تبدیل وضعیت فرزندان شهدا و ایثارگران، بر اساس قانون، همه سازمان‌ها، مؤسسات، نهادها و ادارات، مشمول این مهم می‌شوند، افزود: با مواردی که از این مهم استنکاف کرده و با دلیل‌های مختلف در این امر کوتاهی کنند، اعلام و برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بابیان اینکه در بحث مسکن ایثارگران، قانون جامع ایثارگران شامل این مهم می‌شود، ابراز کرد: می‌بایست تخصیص زمین درشان ایثارگران استان سمنان صورت گرفته و مورد پیگیری قرار گیرد تا این دغدغه برطرف شود.

قاضی‌زاده هاشمی بابیان اینکه باید گذرها، خیابان‌ها و معابر به نام شهدا مزین باشد، تصریح کرد: می‌بایست پیگیری صورت گیرد تا موضوع مالکیت سند پروژه نیمه‌تمام شاهرود، برطرف شود و همچنین علاقه‌مندان رسیدگی به امور خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز می‌توانند در قالب گروه‌های جهادی با استفاده از امکانات بنیاد شهید و سپاه و سایر دستگاه‌ها، سازمان‌دهی شوند.

وی بابیان اینکه صداوسیما می‌تواند سالی یک فیلم سینمایی و یا سریال فاخر در خصوص قهرمانان و شهدای شاخص هر استان تولید کند، افزود: اقدامات خوبی نیز در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسط شهرداری‌های استان سمنان صورت گرفته که قابل‌تقدیر است و این اقدام سازنده و گزارش را می‌توان به‌عنوان الگو برای سراسر کشور ارسال کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *