قیمت کدام واحدهای مسکونی متری ۱۰ میلیون تومان کاهش یافت؟

بررسی قیمت‌های پیشنهادی فروش آپارتمان‌های لوکس‌متراژ در بازار مسکن حاکی از وجود دو دسته قیمتی در این بازار در حال حاضر است.

دو دسته قیمتی در بازار آپارتمان‌های لوکس‌متراژ

تحقیقات میدانی از واسطه‌های ملکی نشان می‌دهد قیمت پیشنهادی یک گروه از آپارتمان‌های لوکس‌متراژ که عمدتا نوساز یا زیر ۵ سال ساخت هستند با افزایش قیمت پیشنهادی روبه‌رو شده‌اند اما یک گروه دیگر از این آپارتمان‌ها که علاوه بر ویژگی لوکس‌متراژ بودن، واجد امکانات لوکس از قبیل چند واحد پارکینگ، استخر، جکوزی داخل واحد، سالن ورزش و آمفی تئاتر هستند دچار افت قیمت شده‌اند.

مشاوران املاک می‌گویند قیمت پیشنهادی این املاک از ابتدا حبابی بوده و بعضا بیش از ۱۰ میلیون تومان افت قیمت پیشنهادی را در طول یکی، دو ماه اخیر تجربه کرده‌اند. علت این است که آنها پس از اوج‌گیری قیمت مسکن در اردیبهشت و خرداد امسال که میانگین قیمت معاملات نسبت به ماه‌های مشابه سال گذشته بیش از ۱۱۰ درصد رشد کرد، به فاز «تخلیه حباب قیمتی» در آستانه عمیق شدن رکود ورود کردند و در نتیجه قیمت پیشنهادی آنها همزمان با افت قیمت در عمده نواحی بازار، رو به کاهش گذاشت. در مقابل گروهی از این املاک که به لحاظ امکانات یا موقعیت قرارگیری الزاما در زمره املاک لوکس دسته‌بندی نمی‌شوند و صرفا به لحاظ متراژ، مساحتی بیش از ۱۵۰ مترمربع دارند و البته عمدتا نوساز هستند، در جریان روال متفاوت قیمت‌گذاری برخی از سازنده‌ها پس از تغییر قیمت سوخت، با افزایش جزئی قیمت فایل شده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.