وقفه در اجرای طرح‌های مسکن علت کمبود ساخت‌وسازهای چند سال اخیر است

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: نباید در اجرای مسکن مهر وقفه ایجاد می‌شد زیرا این وقفه سبب کاهش ساخت و ساز مسکن در چند سال اخیر شد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، جلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه طی اقداماتی که در سال‌های اخیر انجام شده است، پرونده مسکن مهر در استان تهران تقریبا بسته شد، گفت: حدود ۷۰۲ واحد از خانه‌های مسکن مهر باقیمانده است که این تعداد واحد مشکلات حقوقی دارند و تکلیف آن‌ها پس از رای در قوه قضاییه مشخص خواهد شد.

وی درباره مسکن‌های مربوط به اقدام ملی توضیح داد و بیان کرد: استان تهران دارای سهمیه مشخص، یعنی در حدود ۷۳ هزار واحد بود که ۲۵ هزار واحد برای شهر تهران و باقی آن‌ها برای شهرهای جدید استان در نظر گرفته شدند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره روند کار و ثبت نام در طرح ملی مسکن عنوان کرد: متقاضیان باید در بانک مسکن افتتاح حساب می‌کردند و مبلغ ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه را در این حساب قرار می‌دادند. بر اساس آمار بیش از ۱۷۲ هزار نفر ثبت نام کردندکه البته حدود ۲۰ هزار نفر از این افراد هیچ گونه مدارکی ارائه ندادند.

وی اشاره کرد: در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر اداره کل راه و شهرسازی متولی این کار است و در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر بنیاد مسکن مسئولیت ثبت نام و انجام عملیات واگذاری را برعهده دارد.

محبت خواه با اشاره به این که بیش از ۱۰ هزار نفر برای طرح ملی مسکن در استان تهران حائز شرایط شدند، گفت: تمام زمین‌ها برای ساخت مسکن در شهرهای جدید و شهرستان‌ها به جز شهر تهران آماده هستند و هیچ مانعی برای ساخت و ساز در شهرهای اسلامشهر، پاکدشت، رباط کریم، شهریار، قرچک، نسیم شهر، دماوند، صفادشت و فیروزکوه وجود ندارد.

وی درباره مشکلات کمبود مسکن در هشت سال گذشته تصریح کرد: وقتی طرحی در حوزه مسکن اجرا می‌شود فارغ از اینکه خوب یا بد باشد و یا مدیران جدید به آن اعتقاد داشته باشند یا نداشته باشند باید آن را ادامه داد. به عنوان مثال مسکن مهر طرحی بود که تعداد قابل توجهی از مردم را صاحب خانه کرد و فارغ از اینکه به درستی اجرا شد یا در اجرا دچار مشکل بود، باید مسئولین جدید آن را ادامه می‌ دادند. هرگونه وقفه در اجرای این طرح‌ها سبب بروز مشکل در حوزه مسکن می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تصریح بر اینکه متاسفانه مجموعه‌های معتبر در حوزه مسکن نخواستند طرح‌های دوره‌های گذشته که در رأس آن‌ها مسکن مهر قرار داشت را ادامه دهند اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی متولی زمین است و هر زمان که مسئولین نیاز به ساخت مسکن داشته باشند این اداره کل آمادگی برای ارائه زمین دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *