پیشنهاد حذف ارز دولتی /پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی یارانه به واردات است

وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با بیان اینکه سیاست‌گذاران کشور سناریوی حذف ارز دولتی را انتخاب کنند، گفت: دادن ارز ۴۲۰۰ تومانی یارانه به واردات علیه تولید است.
پیشنهاد حذف ارز دولتی /پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی یارانه به واردات است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدرضا نعمت‌زاده امروز در ششمین جلسه راهبردی توسعه صادرات ایران که در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد با اشاره به انتخاب دو سناریوی ارزی در مورد حذف ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) و باقی ماندن آن در جلسه روز پنجشنبه ستاد اقتصادی شورای سه قوه گفت: پیشنهاد من اجرای سناریوی دوم یعنی حذف ارز دولتی است.

وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه نشان داده که ارز ترکیبی همواره به تولید لطمه زده است و نتیجه آن دادن یارانه به واردات، علیه تولید است.

نعمت‌زاده بیان داشت: بنابراین پیشنهاد ما آن است که سیاست‌گذاران در این خصوص سناریوی دوم که حذف ارز دولتی را انتخاب کنند.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ البته در صورتی سناریوی دوم نتیجه‌بخش خواهد بود که بروکراسی‌ها و دخالت‌های بانک مرکزی و دولت کاهش یابد و این دخالت‌ها مانند سال گذشته نباشد؛ چراکه سیاست‌های ارزی دولت در فروردین‌ماه گذشته تاسف‌بار بود.

به گزارش فارس، در جلسه امروز امیر باقری نماینده شورای اقتصادی سران قوا از تعیین تکلیف ارز ۴۲۰۰ تومانی در جلسه روز پنجشنبه ستاد اقتصادی سران قوه خبر داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.