یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن مشارکت کردند

یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن مشارکت کردند

تهران- ایرنا- وزارت راه و شهرسازی از ثبت نام یک میلیون و ۲۰۰ هزار متقاضی مسکن در طرح نهضت ملی مسکن تا شب گذشته خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه، طبق تازه‌ترین آمار، تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که برنامه ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال را در دستور کار دارد.

متقاضیان واقعی مسکن می‌توانند با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، دست‌کم سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در حوزه مسکن، نسبت به ثبت‌نام در این طرح اقدام کنند.

بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن دست‌کم ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال ، آقایان مجرد بالای ۴۵ سال سن و سایر مجردها به شرط ازدواج، می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.

همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار محدودیت سنی نگذاشته است، زیرا این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانون‌گذار، متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون شرط سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.ش

سامانه ثمن به نشانی saman.mrud.ir یک ماه پس از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رییس‌جمهوری از تاریخ ۲۸ مهرماه به منظور ثبت‌نام و پایش متقاضیان واقعی مسکن آغاز به کار کرد.

متقاضیان این امکان را دارند تا در مدت یک ماه و حداکثر تا ۲۸ آبان با داشتن چهار شرط اعلام شده، نسبت به تقاضای خود برای مسکن اقدام کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *