اعطای کمک‌های بلاعوض دولتی و تسهیلات کم‌‌بهره بانکی به خسارت‌دیدگان آبگرفتگی خوزستان

گروه استان‌ها- معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن خوزستان گفت: تسهیلات با بهره کم بانکی و کمک‌های بلاعوض دولتی به منازل شهرهای بندر امام خمینی و ماهشهر که از آبگرفتگی دچار خسارت شدند، داده می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر امام خمینی(ره)، رضا عبداللهی در حاشیه بازدید از منازل و معابر شهرهای بندر امام خمینی و شهید چمران که از آبگرفتگی دچار خسارت شدند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری شهرستان و شهرداری‌ها، مناطق خسارت دیده شناسایی و با حضور تیم‌های تخصصی کار ارزیابی خسارت شروع شد.

وی افزود: ارزیابی خسارت 5 هزار واحد مسکونی در شهرهای بندر امام خمینی، ماهشهر و شهید چمران انجام شده و تا امروز به پایان می‌رسد.

عبداللهی گفت: کار ثبت فرم‌های ارزیابی خسارت در سامانه در حال انجام است بعد از اتمام این کار، با اطلاع‌رسانی مرحله تشکیل پرونده انجام می‌شود.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن خوزستان در ادامه بیان کرد: بعد از مشخص شدن بانک‌های عامل توسط بانک مرکزی و ابلاغ آن به شهرستان، افرادی که تشکیل پرونده دادند، به بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات معرفی می‌کنیم.

عبداللهی با بیان اینکه میزان تسهیلاتی که به مردم پرداخت می‌شود هنوز مشخص نشده است، گفت: تسهیلات با بهره کم در اختیار مردم خسارت دیده قرار داده می‌شود.

وی افزود: کمک‌های بلا عوض از طرف دولت تعیین شده است که بعد از تشکیل پرونده و بعد از وصول آن، به مردم پرداخت می‌شود.

رضا عبداللهی درباره جاماندگان خسارت دیده که به آنها مراجعه نشده باشد، گفت: مردم که به هر علتی  اطلاعات آنان ثبت نشده است، می‌توانند به کارشناسان مستقر در بنیاد مسکن ماهشهر و بخشداری بندر امام خمینی(ره)، مراجعه کنند.

گفتنی است بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان متولی نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی ، اجرای طرح مسکن مهر در شهرهای زیر25هزار نفری استان و تامین مسکن مناسب برای خانوارهای بی سرپناه شهری و روستایی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *