تامین زمین، سهم پردیس در طرح اقدام ملی مسکن است

تهران- ایرنا- مدیر عامل شرک عمران شهر جدید پردیس گفت : با توجه به حجم واگذاری‌های مسکن مهر در شهر جدید پردیس و فعالیت‌هایی انجام شده در تکمیل پروژه‌ها مقرر شد در شهر جدید پردیس برای شرکت تعاونی‌ها زمین تامین کنیم.

دکتر سید مهدی هدایت روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طرح اقدام ملی در سطح کشور ۴۰۰ هزار واحد تعیین شده است و از این تعداد  ۲۰۰ هزار واحد سهمیه شهرهای جدید در سطح کشور، ۱۰۰ هزار واحد در اختیار بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در حوزه سازمان ملی است.

وی با اشاره به سه بخش طرح اقدام ملی مسکن اظهارداشت: اعطای وام، واگذاری زمین، مشارکت در ساخت درطرح اقدام ملی اجرایی می شود و از سهمیه ۲۰۰ هزار واحد در حوزه شهرهای جدید،  ۱۹ هزار واحد در مجموعه تعهد شرکت عمران شهر جدید پردیس قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به تاکید محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در خصوص تکمیل واگذاری مسکن مهر پردیس، خاطر نشان کرد: طی روزهای آینده برای ۲ هزار واحد ثبت نام از متقاضیان خواهیم داشت که به زودی شرایط آنها اطلاع رسانی خواهد شد.

هدایت با تاکید بر ساخت و ساز اراضی واگذار شده در اقدام ملی توسط تعاونی ها، عنوان کرد: تا امروز بیش از ۹ هزار واحد تامین زمین در راستای اجرای طرح اقدام ملی از سهمیه تعیین شده برای این شهر جدید داشتیم.

وی با بیان اینکه تعاونی های واجد الشرایط در شهر پردیس زمین را با بهترین شرایط زمین را دریافت می کنند، اظهار داشت: واریز کمترین پیش پرداخت از سوی تعاونی، یک دوره تنفس به همراه واگذاری ۱۰۰ میلیون وام اقدام ملی به شرکت های یاد شده را می توان از مزایای واگذاری اراضی به تعاونی ها در شهر جدید پردیس دانست.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ضمن تقدیر از عملکرد دولت در پی گیری تکمیل پروژه ملی مسکن مهر در پردیس و سایر نقاط کشور اظهار داشت: اراضی مربوط به اقدام ملی پس از رفع مشکل در اختیار شرکت تعاونی‌های واجد شرایط قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در سال ۹۱ کلنگ ساخت حدود ۸۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس بر زمین خورد و بر اساس تاکید رئیس جمهور و محمد اسلامی وزیرراه و شهر سازی مقرر شد تا پایان سالجاری تمام واحدهایی که مشکل معارض ندارند به متقاضیان تحویل داده شوند.

تاکنون ۳۵ هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شده و با تکمیل و تعیین تکلیف ۲۵ هزار واحد دیگر وضعیت ۶۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس تا پایان سال مشخص می شود و بقیه واحدها هم که به دلیل معارض حقوقی زمین  و یا پیمانکار فسخ و یا اقاله شدند، پس از رفع معارض در سال آینده تعیین تکلیف خواهند شد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *