خرید بیش از ۹۰ درصد مصالح طرح‌های بازسازی حرم‌های مطهر از صنایع داخلی

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: بیش از ۹۰ درصد مصالح و ملزومات طرح‌های بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر از صنایع داخلی خریداری شده و به این ترتیب برکت نذر خیران به چرخه اقتصاد کشور بازگردانده می‌شود.

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ کمیته اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی ستاد بازسازی عتبات از امروز به‌‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد همچنین مقرر شد طی یک ماه آینده نیز در استان‌ها و اتحادیه‌های صنفی، پاساژ‌ها و مجتع‌های تجاری و به عبارتی در سه میلیون واحد صنفی در کشور این کمیته فعالیت خود را آغاز کند.

یوسف افضلی؛ معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در نخستین نشست این کمیته که با حضور غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف تشکیل شد از بازاریان و اصناف دعوت کرد با توجه به محدودیت‌های کرونایی و شرایط خاص محرم و صفر امسال، بخشی از نذورات خود را به فیض توسعه عتبات اختصاص دهند.

افضلی گفت: بیش از 90 درصد مصالح و ملزومات طرح‌های بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر از صنایع داخلی خریداری شده و به این ترتیب برکت نذر خیران به چرخه اقتصاد کشور بازگردانده می‌شود.

وی به شرایط خاص محرم و صفر امسال و محدودیت هیئات‌های مذهبی در برگزاری آئین‌های عزاداری اشاره کرد و افزود: از همه فعالان اقتصادی، بازاریان و اصناف دعوت می‌کنیم با توجه به محدودیت‌های بهداشتی که در زمینه طبخ و توزیع غذای تبرکی وجود دارد، بخشی از نذورات امسال خود را به فیض توسعه حرم‌های مطهر اختصاص دهند.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه ایجاد امکانات رفاهی در حرم‌های مطهر و توسعه فضاهای زیارتی در عتبات، یکی از مصادیق صدقه جاریه است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با رفع بلای کرونا، شمار زائران عتبات بویژه زائران ایرانی در سال‌های بعد افزایش چشمگیری داشته باشد که لازم است فضای زیارتی و خدماتی مناسب برای سال‌های آتی ایجاد شود.

افضلی گفت: هم اکنون فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) مزین بنام صحن حضرت زینب(س) با 140 هزارمترمربع زیربنا در کربلا در حال اجراست که فرصت معنوی خوبی برای نشان‌ دادن ارادت به آستان ائمه اطهار به‌ویژه سید و سالار شهیدان است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی اجرای این پروژه که در محدوده خیمه‌گاه حسینی، تل زینبیه و محل اصلی نبرد روز عاشوراست،گفت: عوامل اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات با پشتوانه کمک‌های داوطلبانه مردمی و با رعایت شدیدترین تدابیر بهداشتی و پروتکل‌های ضد کرونا، به نمایندگی از تمامی دوست‌داران اهل بیت در حال اجرای این طرح بزرگ هستند که با بهره‌برداری از آن حرم مطهر حسینی 14 برابر توسعه می‌یابد.

وی ضمن دعوت از تمامی دوستداران اهل بیت بویژه فعالان اقتصادی، بازاریان و اصناف برای مشارکت در فیض توسعه عتبات، تصریح کرد: هموطنان علاقه‌مند می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری ستاره 72 مربع و ستاره 233مربع هدایا و نذورات خود را به هر میزان دلخواه اهداء کنند.

براساس این گزارش، حسن‌پور؛ رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور در این جلسه اظهار کرد: هدف اصلی تشکیل «کمیته صناف، بازاریان و فعالان اقتصادی ستاد بازسازی عتبات عالیات»، انسجام‌بخشی به کمک‌های اصناف و بازیان در بازسازی و توسعه عتبات است؛ چون اصناف و بازاریان به‌ صورت متفرقه کمک‌های خود را انجام می‌دهند؛ به‌عنوان مثال اصناف تاکنون 50 میلیارد تومان کمک‌هایی را در قالب کمک‌های مومنانه داشته‌اند.

وی یادآور شد: کمیته اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی ستاد بازسازی عتبات از امروز به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند که در همین رابطه طی یک ماه آینده نیز در استان‌ها و اتحادیه‌های صنفی، پاساژ‌ها و مجتع‌های تجاری و به عبارتی در سه میلیون واحد صنفی در کشور این کمیته فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.