ضرغامی: سه اسکله در هرمزگان برای سرمایه‌گذاری گردشگری دریایی آماده‌ است/ مقدمات جهش صنعت گردشگری فراهم شود

تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر آماده سازی مقدمات جهش صنعت گردشگری، گفت: سه اسکله در استان هرمزگان برای سرمایه‌گذاری گردشگری دریایی آماده‌سازی شده است که می‌تواند برای سایر سواحل جنوبی و شمالی کشور الگو شود.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایرنا، سید عزت‌الله ضرغامی روز چهارشنبه -ششم مهرماه- در دومین روز هفته گردشگری در آیین بهره‌برداری از ١٨٣ طرح گردشگری با تبریک هفته گردشگری به همه فعالان این حوزه اظهار داشت: جا دارد از رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تاکیدی که در مدل توسعه گردشگری در ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله داشته‌اند، تشکر کنم. پیش‌نویس مفصلی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین شده بود که بخش زیادی سبک سازی و کوتاه و جمع‌وجور شد اعداد و ارقام زیادی داشت که ایشان با نگاه تیزبین خود اینها را کنار گذاشتند متن مختصر شد خیلی مطالب حذف شد، اما گردشگری به دلیل اهمیت آن مورد تاکید ایشان قرار گرفت که همکاران ما در حال آماده‌سازی موارد احکام لازم برای توسعه این صنعت در پنج سال آینده هستند.

وزیر میراث‌فرهنگی به تفاهم‌نامه همکاری مشترک با وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: از روز اول تشخیص دادیم که این وزارتخانه برای انجام ماموریت‌های خود که فرابخشی است باید با دستگاه‌های ‌اجرایی مهم دولتی، عمومی و حاکمیتی تفاهم‌هایی داشته باشد تا زمینه‌های همکاری فراهم شود، تا امروز ۷ تفاهم‌نامه امضا شده بود که امروز هم سه تفاهم نامه امضا شد تا مسائل پیش روی این صنعت حل شود.

بیشترین تقاطع گردشگری با وزارت راه و شهرسازی است

ضرغامی گفت: وزارت راه و شهرسازی از وزارتخانه های بزرگ و درجه اول است که با این وزارتخانه خیلی کار داریم، بیشترین تقاطع کاری ما در حوزه گردشگری به این وزارتخانه است، با ۶ معاونت این وزارتخانه برنامه های مشترک داریم، همان اوایل هم یک تفاهم با آقای قاسمی امضا کردیم که به سرعت در سطح وزارت راه ابلاغ شد و امیدوارم در دوره جدید بسیاری از گره ها در مقابل گردشگری باز شود.

وی با اشاره به پایلوت استان هرمزگان برای توسعه گردشگری دریایی گفت: هرمزگان استان ویژه‌ای در زمینه توسعه گردشگری ساحلی و دریایی است، این حوزه تقریبا در کشور ما صفر بوده است هیچ فعالیتی ساحلی، بین جزایز فراملی در این زمینه وجود نداشت. در دولت آیین‌نامه مربوط به برنامه ششم تصویب شد که یکی از آنها اختصاص سوخت یارانه‌ای به شناورهای بزرگ تفریحی است.

ضرغامی: سه اسکله در هرمزگان برای سرمایه‌گذاری گردشگری دریایی آماده‌ است/ مقدمات جهش صنعت گردشگری فراهم شود

چند شناور بزرگ تفریحی در نزدیک ساحل جنوب لنگر انداخته‌اند

وزیر میراث فرهنگی با بیان اقدامات برای توسعه گردشگری پله پله در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با صاحبان شناورهای بزرگی جلسه داشتم، همین الان چند شناور در نزدیک ساحل لنگر انداخته اند، در حال آماده سازی پهلوگیری آنها هستیم زیرا نردبان‌های ویژه برای جابه جایی راحت مسافر نیاز دارند، ظرفیت های بالای ۱۰۰۰ مسافر دارند که امیدواریم بتوانیم برای زمان برگزاری بازی های جام جهانی استفاده کنیم.

سه اسکله در استان هرمزگان برای سرمایه گذاری گردشگری دریایی آماده‌سازی شده است که می تواند برای توسعه گردشگری دریایی سایر سواحل جنوبی و شمال کشور می‌تواند الگو شود

حوادث اخیر به گردشگری خسارت زده است

وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه گردشگری داخلی و خارجی با امنیت نسبت مستقیم دارد، اظهار داشت: یکی از نظام مسائل ما در حوزه گردشگری خارجی ایران‌هراسی است. دشمن با همه وجود تلقین می کند که ایران امن نیست، هرزمان ایران می خواهد رشد کند و راه های توسعه را طی کند و بالنده شود دشمن برنامه‌ریزی می‌کند این‌گونه نشود.

وی با ابراز تاسف از حوادث روزهای اخیر در کشور گفت: یکی از آثار منفی این حوادث در حوزه گردشگری است تا همین لحظه بر اساس گزارش فعالان گردشگری، این صنعت دچار خسارت‌هایی در همین مدت کوتاه شده است.

ضرغامی با ابراز امیدواری از اینکه زمینه برای جهش کشور در حوزه گردشگری فراهم شود،‌تصریح کرد: گردشگری مانند بیماری است که اگر از روی تخت بلند شود حال بسیاری از حوزه های دیگر از اقتصادی تا فرهنگی و اجتماعی را بهبود خواهد داد. امیدوارم با کمک همه دستگاه ها بتوانیم مقدمات این جهش را فراهم کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *