مالیات بر خانه‌های خالی، آدرس غلط برای حل مشکل مسکن بود

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران گفت: موضوع مالیات بر خانه‌های خالی را مصداق بارز آدرس غلط دادن برای حل معضل مسکن دانست و گفت: خانه‌های خالی از تفکر سرمایه‌ای نسبت به مسکن نشأت می‌گیرد و عدم توازن بین عرضه و تقاضا هم به این مسئله دامن زده است.

مالیات بر خانه‌های خالی، آدرس غلط برای حل مشکل مسکن بود
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، خشایار باقرپور، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران موضوع مسکن را از دو جهت تولید و خرید و فروش قابل بررسی دانست و گفت: با توجه به شعار دولت در حوزه مسکن و انتخاب فردی عملیاتی مانند رستم قاسمی برای تصدی وزارت راه و شهرسازی پیش‌بینی می شود که پشتیبانی از تولید مسکن، تحولات چشمگیری را در آینده رقم خواهد زد.

وی با اذعان به اینکه موضوع مسکن دغدغه دولت یازدهم و دوازدهم نبود افزود: اتفاقاتی که در بازار خرید و فروش و قیمت ها رخ داد ناشی از سوء عملکردها در این دو دولت بود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران با تصریح بر اینکه بازار مسکن فعلی با یک تقاضای انباشته مواجه شده و تقاضای میلیونی هم پیش روی خود دارد گفت: تا زمانی که اراده و عملکردی برای حل این مسئله نداشته باشیم اتفاق خاصی در بازار نخواهد افتاد و قیمتها هم تعدیل نمی شود.

وی موضوع مالیات بر خانه های خالی را مصداق بارز آدرس غلط دادن برای حل معضل مسکن دانست و افزود: خانه های خالی از تفکر سرمایه ای نسبت به مسکن نشأت می گیرد و عدم توازن بین عرضه و تقاضا هم به این مسئله دامن زده است.

باقرپور تنها راهکار برون رفت از معضل مسکن را تولید و توزیع عنوان کرد و گفت: اصلی ترین نهاده تولید مسکن، بحث زمین است که عمده زمین های مرغوب برای ساخت و ساز هم در احتکار دستگاه های دولتی است و لذا باید کار را از همین نقطه و با آمایش سرزمینی آغاز کرد.

وی درمورد برنامه وزیر مبنی بر اجازه صدور سند رسمی برای ساختمان های فاقد پایان کار گفت: بخشی از موضوع پایان کار در پیچ و خم شهرداری هاست اما بخش دیگر هم مربوط به رعایت موازین در ساخت و ساز است که حتماً باید رعایت شود و بسیاری از پایان کارهای معطل مانده به خاطر نقصان و تخلفات سازندگان در ساخت و سازهاست و لذا اجرای این طرح در بلندمدت به ضرر مردم تمام خواهدشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *