متقاضیان مساکن مهر ویلایی هشتگرد باید عرصه را به قیمت‌ روز پرداخت کنند

عضوهیئت مدیره عمران هشتگرد از ورود وزیر راه به موضوع آورده متقاضیان مسکن مهر خبر داد و گفت: متقاضیان مساکن مهر ویلایی باید عرصه را به قیمت روز پرداخت کنند.

حاجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص اعتراض برخی متقاضیان مسکن مهر ویلایی شهر هشتگرد به  پرداخت عرصه این واحدها، اظهار کرد: در شهر جدید هشتگرد دو پروژه ویلایی مسکن مهر داریم. پروژه سهندساران پویا و انرژی سازه آبان.  سال 93 سهندساران تنها پروژه ویلایی بود که اعلام شد عرصه آن واگذار شود. بر این اساس متقاضیان باید مبلغی را به‌عنوان آورده اولیه عرصه و مبلغی را بابت اعیان پرداخت می‌کردند.

وی ادامه داد: برخی از متقاضیان سال 93 مبالغ را کامل پرداخت کرده‌اند که هیچ مسئله‌ای ندارند. اما تعدادی از متقاضیان واحدهای مسکن مهر ویلایی این کار را انجام ندادند. این گروه بخشی از آورده و اعیان و عرصه را واریز کردند.

وی افزود: به‌عنوان مثال از 30 میلیون تومان 20 میلیون تومان را پرداخت کردند و 10 میلیون تومان باقیمانده باید به قیمت روز پرداخت شود. مثلا اگر 100 مترمربع زمین به یک متقاضی تعلق می‌گیرد و 80 درصد آنرا پرداخت کرده‌،  مابقی یعنی 20 درصد را باید به قیمت روز پرداخت کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد یادآور شد: یک سری افراد هم بودند که سال‌های 97 و 98 آمدند و برای پروژه‌های ویلایی ثبت‌نام کردند. به تبع برای این افراد عرصه باید به قیمت روز پرداخت شود. برای این دسته افراد نیز قیمت عرصه حدود 100 میلیون تومان است.

حاجی‌زاده تاکید کرد: وزیر راه و شهرسازی نیز این موضوع را از مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد پیگیری کرد که ماجرا را شرح دادیم و مهندس اسلامی کاملا حمایت کردند. ضمن این‌که قرار است که گزارشی متقن نیز در این زمینه تهیه شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *