مذاکره برای مسکن خبرنگاران / تامین زمین برای ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی

وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون در سراسر کشور زمین لازم برای ساخت بیش از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جهت طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد اسلامی روز گذشته (چهارشنبه ۱۵ مردادماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عمده تمرکز سفر به استان مرکزی مبتنی بر بحث مسکن شامل طرح اقدام ملی مسکن و طرح بازآفرینی شهری است که در طرح اقدام ملی مسکن با همت و هدایت و مدیریت مسئولان استان تقریبا زمین مورد نیاز در تمامی شهرها تعیین و پروژه آغاز شده و به نوعی استان مرکزی دغدغه‌ای برای تامین زمین ندارد و به میزان ثبت‌نام شده‌ها پروژه فعال است.

وی افزود: پروژه کوی سجادیه یکی از بهترین و کارآمدترین پروژه‌های بازآفرینی شهری است چراکه یک بافت ناکارآمد و فرسوده را از طریق جایگزینی و نوسازی دنبال می‌کند، منابع خوبی نیز توسط وزارت راه به عنوان سرمایه در گردش به این طرح وارد شده تا بتوان بافت فرسوده ناپایدار را در ساختمان‌های مستحکم جایگزین کرد و شاهد نوسازی و ایجاد سرانه‌های مورد نظر شهری بود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امروز با کلنگ‌زنی فاز سوم کوی سجادیه و افتتاح فاز دوم (۲۳۶ واحدی) در مسیر آغاز فاز چهارم قرار می‌گیریم تا این محله به عنوان یکی از بافت های ناکارآمد در استان برای همیشه تعیین تکلیف شود.

وی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن در کشور با بیان اینکه تاکنون در سراسر کشور زمین برای بیش از ۴۰۰ هزار واحد در این طرح تامین شده، گفت: تاکنون در این طرح یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور به طرق مختلف ثبت‌نام کردند که حدود ۹۷۰ هزار نفر واجد شرایط اولیه بودند که می‌بایست برای تثبیت خود ارائه مدرک می‌کردند و تا امروز حدود ۴۳۰ هزار نفر مدارک لازم را ارائه داده است. این فرآیند به صورت سیستمی دنبال می‌شود و مردم از طریق سامانه تمامی مراحل را انجام می‌دهند، تاکنون ۲۰ هزار نفر برای تکمیل ثبت‌نام این طرح هزینه پرداخت کرده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: امروز شاهد شکل‌گیری نهضت خانه‌سازی مورد نظر مقام معظم رهبری و تاکید رئیس‌جمهور هستیم و امیدواریم این نهضت به عنوان نهضت پابرجا شکل گرفته و روز به روز با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.

اسلامی در خصوص مسکن خبرنگاران گفت: مذاکرات با وزارت فرهنگ و ارشاد انجام شده تا بتوان سهمیه‌ای برای خبرنگاران سراسر کشور منظور کرد.

با حضور وزیر راه و شهرسازی در اراک عملیات آماده‌سازی پروژه ۲۴ هکتاری کوی بهاران اراک اغاز شد.

این پروژه مشارکتی با شرکت جهادخانه سازی سپاه در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن با ظرفیت ۳۰۴۰ واحد است.

بازدید منازل سازمانی اداره کل راه‌آهن و کلنگ‌زنی پروژه مشارکتی ۲۴۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن کوی سجادیه و افتتاح پروژه مشارکتی ۳۳۶ واحدی بازآفرینی شهری اراک از دیگر اقدامات انجام شده در این سفر بود.

کلنگ‌زنی پروژه ۶۰۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن کوی کوثر اراک نیز با حضور وزیر انجام شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.