مسکن ملی کارکنان وزارت کشاورزی در اراضی تغییر کاربری یافته ساخته می‌شود

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مسکن ملی کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در اراضی تغییر کاربری یافته احداث می‌شود.

مسکن ملی کارکنان وزارت کشاورزی در اراضی تغییر کاربری یافته ساخته می‌شودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمود محمودزاده درباره جزئیات اجرایی شدن تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: بر مبنای قانون ۵۰ درصد اراضی معرفی و تغییر کاربری یافته وزارت جهاد به آن وزارتخانه تخصیص خواهد یافت.
وی در خصوص جزئیات تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت جهاد کشاورزی برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکن کارکنان و بازنشستگان وزات جهاد کشاورزی و آغاز عملیات اجرایی ۵۹۰۳ واحد از یکصد هزار واحد موضوع تفاهم‌نامه، گفت: به منظور اجرای طرح اقدام ملی مسکن و بهره‌مندی کارکنان وزارت جهادکشاورزی از طرح اقدام ملی مسکن، تفاهم‌نامه بین دو وزارتخانه در مهرماه سال ۱۳۹۹ برای احداث یکهزار واحد مسکونی برای کارکنان وزارت جهادکشاورزی به امضا رسید.
معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه تاکنون به منظور اجرایی شدن تفاهم‌نامه دو وزارتخانه راه و شهرسازی و جهادکشاورزی چندین جلسه کارگروه و همچنین چندین جلسه کارشناسی تشکیل شده است، افزود: مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی، افراد واجد شرایط را در سطح کشور شناسایی کند و بر اساس میزان متقاضیانی که در شهر‌ها و استان‌ها دارند بتوانند علاوه بر تامین زمین، اراضی خود را به وزارت راه و شهرسازی معرفی کنند تا تعیین یا تغییر کاربری و سایر مراحل آن طی شود.
محمودزاده ادامه داد: بر اساس ماده ۶ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، سند اراضی معرفی شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی بعد از تغییر کاربری، به نام وزارت راه و شهرسازی منتقل خواهد شد و بر مبنای قانون ۵۰ درصد اراضی معرفی و تغییر کاربری شده وزارت جهاد به وزارت جهادکشاورزی تخصیص خواهد یافت تا موضوع تفاهم‌نامه احداث مسکن کارکنان وزارت جهادکشاورزی در آن زمین‌ها، اجرایی و عملیاتی شود.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه بین دو وزارتخانه، ساخت، نظارت و کنترل پروژه‌ها برعهده وزارت جهاد کشاورزی و تغییر کاربری، واگذاری عرصه زمین و در نهایت انتقال سند به متقاضیان، برعهده وزارت راه و شهرسازی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *