معاون ‌بنیاد مسکن: ۱۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان ساخته می‌شود

گروه استان‌‌ها- معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از ساخت ۱۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در کشور خبر داد و گفت: ۱۳۸ هزار واحد مسکونی هم در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ساخته می‌شود.

جواد حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور اظهار داشت: ساخت 400 هزار واحد مسکونی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی طراحی کرده است که 138 هزار واحد آن مسئولیتش با بنیاد مسکن است.

وی، با بیان اینکه زمین این واحدهای مسکونی با همکاری وزارت راه و شهرسازی انجام شده است گفت: تاکنون برای ساخت افزون بر 70 هزار واحد مسکونی در سطح کشور سازمان ملی زمین و مسکن برای بنیاد مسکن تامین زمین کرده است.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به تامین زمینه برای ساخت 2 هزار واحد مسکونی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای اجرا زمینه ساخت 500 واحد مسکونی به تعداد متقاضیان و آورده 40 میلیون تومانی فراهم شده است.

حق‌شناس تامین زمین به صورت 99 ساله یا فروش اقساطی 10 ساله برای اجرای طرح اقدام مسکن را یک فرصت برای سرمایه‌گذاران دانست و بیان کرد: تسهیلات ساخت مسکن هم  بانک‌های عامل برای هر واحد 100 میلیون تومان پرداخت می‌کنند که امید می‌رود مردم از این فرصت برای حل مشکل مسکن استفاده کنند.

وی، از ساخت مسکن محرومان در استان‌ها خبر داد و خاطر نشان کرد: با توافق سه‌جانبه ساخت مسکن محرومان در استان‌ها اجرایی شده که در استان بوشهر 1500 واحد ساخته می‌شود.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه 35 میلیون تومان به صورت بلاعوض برای هر واحد مسکونی پرداخت می‌شود گفت: 50 میلیون تومان هم وام کم بهره برای ساخت واحدهای مسکونی محرومان پرداخت می‌شود.

حق‌شناس از ساخت 120 هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در کشور خبر داد و بیان کرد: این واحدها که دارای پیشرفت فیزیکی مختلفی است بر اساس برنامه‌ریزی تکمیل و تحویل می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.