۴۰ درصد از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی ورشکست شدند

توقف تولید انبوه مسکن باعث آسیب گسترده به صنایع تامین کننده مصالح ساختمانی شده و بسیاری از این واحدها به دلیل رکود سنگین ورشکست شده اند.

 

به گزارش کاماپرس آرش الله وردی عضو مجمع تولیدکنندگان شن، ماسه و مصالح ساختمانی ایران با بیان این مطلب گفت: « در ۷ سال گذشته نزدیک به ۴۰ درصد واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی مستقر در شهرستان‌ها تعطیل شده‌اند و بقیه هم با کمترین ظرفیت تولید روزانه کار می‌کنند.»

رکود صنعت ساخت و ساز و از بین رفتن اشتغال
الله وردی معتقد است مسئولان وزارت راه و شهرسازی سابق با تعطیل کردن تولید انبوه مسکن، باعث بیکاری هزاران شاغل در واحدهای تولید مصالح ساختمانی شده اند.

او در این باره گفت:« کسی که افتخار می‌کند حتی یک واحد مسکونی را در ایران افتتاح نکرده، آیا می‌تواند پاسخ فعال بخش خصوصی و هزاران کارگر بیکار شده‌ را بدهد. مثلا ۲ معدن فعال در منطقه اصفهان که مجموعا ۲۰۰ شغل را ایجاد کرده بود به دلیل کمبود تقاضا تعطیل شد و مدیرعامل مجموعه به دلیل بدهی خرید تجهیزات به زندان افتاد و به این شکل یک پتانسیل اشتغال در کشور به سادگی از بین رفت.»

این عضو مجمع تولیدکنندگان شن، ماسه و مصالح ساختمانی ایران درباره وضعیت تولیدکنندگان مصالح ساختمانی در کشور به فارس گفت: «خیلی از واحدهای تولیدی با حداقل توان کار می‌کنند و همین موضوع باعث افزایش هزینه‌های عملیاتی در دراز مدت زمینه ضرر را فراهم می‌کند. هرکسی که معتقد است، صنعت مصالح ساختمانی توان تامین نیاز ساخت مسکن در کشور را ندارد، سری به دپوهای عظیم موجود در کارخانه‌های فراوری و واحدهای تولید مصالح بزند. در حال حاضر این دپوها و مجموعه واحدهای تولیدی کشور ظرفیت تامین نیاز ساخت بیش از ۱ میلیون واحدمسکونی در سال را دارد.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *