۶۰۰ واحد نوسازی مسکن در بافت فرسوده استان کردستان به بهره‌برداری رسید

به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی پنجشنبه شب در این آیین نمادین که در ناحیه منفصل شهری نایسر برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات شرکت بازآفرینی شهری گفت: در برنامه هفتم توسعه احکام خوبی برای این حوزه در نظر گرفته شده که امیدواریم زودتر توسط مجلس تصویب و نهایی شود تا بتوانیم اقدامات بیشتری در نقاط هدف بازآفرینی را به ثمر برسانیم.

مهرداد بذرپاش با بیان اینکه اجرای مسیر ریلی همدان-سنندج آثار اقتصادی زیادی غیر از جابجایی مسافران دارد که سال‌های آینده نتایج آن را خواهیم دید، افزود: تداوم این خط ریلی تا مرز باشماق، آن را به یک مسیر ترانزیتی تبدیل می‌کند که برای کشور ثروت آفرینی خواهد کرد.

وی با اشاره با افتتاح پروژه‌های متعدد مسکن در این استان اظهار کرد: بیشتر مناطق استان کردستان کوهستانی یا دارای زمین‌های کشاورزی درجه یک و ۲ است که برای ساخت مسکن مناسب نیست ولی با همت مضاعف بخش زیادی از کسری زمین در این منطقه برطرف شد و سرعت ساخت مسکن افرایش می یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه عملیات اجرایی بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در این سفر آغاز خواهد شد، افزود: مرحله اول واگذاری زمین در روستاهای کشور امروز با تحویل ۶ هزار قطعه زمین در استان کردستان آغاز شد و این واگذاری‌ها تداوم خواهد یافت.

وی با بیان اینکه مجموعه فرهنگی خدماتی نیز امروز در حوزه بازآفرینی با شتاب و استفاده بهتری تقدیم مردم می‌شود، گفت: چند پروژه دیگر در حوزه‌های ساخت مدرسه و یا مجموعه ورزشی و فضای سبز در منطقه نایسر با همکاری شهرداری احداث شود تا سرانه را در این بخش‌ها ارتقا دهیم.

بذرپاش افتتاح ۲ باب مدرسه، یک مجموعه فرهنگی، یک مجموعه ورزشی در این سفر را اقدامی در راستای افزایش خدمت به مردم کردستان دانست و گفت: ۱۵ کیلومتر از راه اصلی و یک تقاطع غیر همسطح نیز در این سفر افتتاح خواهد شد.

به گفته وی ۶ نقطه حادثه‌خیز نیز در این استان رفع شد و هشت نقطه دیگر تا پایان سال به افتتاح خواهد رسید.

در این مراسم وزیر راه و شهرسازی مجموعه فرهنگی، هنری، ورزشی خدماتی شهدای طوفان الاقصی در نایسر سنندج را افتتاح کرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در دور دوم سفرهای استانی خود به منظور دیدار با مردم، بررسی مصوبات سفر دور اول و افتتاح ۱۶ کلان پروژه، صبح امروز وارد سنندج مرکز استان کردستان شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیرو، میراث فرهنگی و گردشگری، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رئیس جمهور را در سفر به استان کردستان همراهی می‌کنند.

حضور در مراسم بهره برداری از راه آهن سنندج – همدان، افتتاح فرودگاه سقز، دیدار مردمی در سنندج، دیدار مردمی در بانه، دیدار با روحانیون، فعالان اقتصادی و نشست خبری از جمله برنامه های دکتر رئیسی در سفر به کردستان است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی ۱۷ تیرماه سال ۱۴۰۱ دور نخست سفر خود به استان کردستان را انجام داد. رییس جمهور پاییز سال گذشته نیز در سفری یک روزه برای افتتاح پروژه انتقال آب سد آزاد به سنندج به این شهر سفر کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *