بهره‌برداری از ۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده در هفته دولت

محمد آیینی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به بسته تشویقی وزارت راه و شهرسازی، مشارکت شهرداری و تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده برای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده، اظهار کرد: ۳۰ درصد از جامعه هدف ما هنوز از بسته‌های تشویقی در نظر گرفته شده برای نوسازی بافت فرسوده اطلاع ندارند.

وی افزود: بر همین اساس از رسانه‌ها انتظار می‌رود نسبت به آشنایی این جامعه که مردم و سازنده‌های مسکن هستند، اطلاع رسانی کرده و آنها را با حقوق خود و بسته‌های تشویقی در راستای نوسازی مسکن در بافت فرسوده آشنا کنند.

آیینی با بیان اینکه تا پایان امسال در مجموع ۳۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده افتتاح می‌شود، گفت: از این تعداد ۱۰ هزار واحد مسکونی در هفته دولت بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با اشاره به بهره‌برداری از پنج هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده در خرداد ماه، ادامه داد: نوسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی از دیگر برنامه‌های مورد تاکید وزیر راه و شهرسازی است که بنا داریم امسال این تعداد واحد را وارد مدار نوسازی کنیم.

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی با هدف آشنایی جامعه هدف با برنامه‌ها و بسته‌های تشویقی در نظر گرفته شده در بافت فرسوده تاکید کرد: با فرهنگ سازی و دریافت تسهیلات بانکی می‌توان امیدوار بود که بتوان برنامه نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را محقق کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *