تامین ۲هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای کارکنان بخش صنعت در ۳ استان

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «ارسلان مالکی» با اشاره به اینکه دولت سیزدهم برای حل مساله مسکن همه آحاد کشور برنامه‌ریزی کرده است، افزود: خانه‌دار شدن کارگران و کارکنان بخش صنعت یکی از اولویت‌هایی بود که با اجرای سیاست صنعت‌شهرها تحقق پیدا کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تاکنون برای بیش از ۱۱۷ هزار واحد مسکونی، زمین در اختیار کارخانجات و واحدهای صنعتی قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه دولت با تکیه بر توان مدیریتی واحدهای صنعتی می‌تواند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن را تسریع کند، ادامه‌داد: سازمان ملی زمین و مسکن در سه تفاهم‌نامه جداگانه ۷۲ هکتار زمین در اختیار شرکت‌های سنگ آهن «احیاء سپاهان» خواف، فولاد «اقلید پارس» و شرکت «احیا استیل» فولاد بافت قرار داد تا از این اراضی برای ساخت مسکن کارگران و کارکنان این شرکت‌ها استفاده شود.

مالکی اضافه‌کرد: زمین‌هایی که در اختیار این شرکت‌ها قرار گرفته، مصوبات لازم در استان را اخذ کرده و آماده آغاز فرایند ساخت است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن برای انعقاد تفاهم‌نامه با سایر واحدهای صنعتی در راستای تامین مسکن کارگران و کارکنان این واحدها در سازمان متبوعش اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا، «صنعت‌شهر» مهمترین رویکرد دولت سیزدهم برای استفاده از مشارکت واحدهای تولیدی و صنعتی در فرآیند تامین زمین پرسنل و کارگران آنها است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *