تعویق پرداخت وام نهضت ملی مسکن

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفت: پرداخت وام نهضت ملی مسکن از 2 هفته دیگر آغاز می‌ شود.
به گزارش فرتاک نیوز،

رستم قاسمی دیروز با اشاره به این‌که در جلسه با رئیس بانک مرکزی قرار شد امروز (10 آبان 1400) پرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن به بانک‌ها ابلاغ شود، گفته بود: همه بانک‌ها مکلف به تخصیص 20 درصد سهم تسهیلات کشور معادل 360 هزار میلیارد تومان در سال به بخش مسکن شده‌اند.

وی با بیان این‌که چنانچه بانکی این تکلیف را اجرا نکرد، 20 درصد جریمه مالیاتی می‌شود، افزود: سهم هر استان و همچنین سقف تعداد واحد‌ها در هر شهرستان مشخص شده است؛ این تسهیلات ابلاغ شده و سازندگان می‌توانند از فردا صبح که کار عملیاتی-اجرایی را آغاز می‌کنند، اولین بخش این تسهیلات را درخواست کنند. این تسهیلات در چند مرحله پرداخت می‌شود.

قاسمی تصریح کرد: این تسهیلات یارانه‌ای بوده و جزو تعهدات ماست؛ زمین‌ها هم به صورت 99 ساله در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که به نوعی رایگان است که از سوی وزارت راه و شهرسازی برای 900 شهر شناسایی زمین صورت گرفته است.
حتما بخوانید

این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی امروز با بیان این‌که 10 آبان مصوبه پرداخت وام نهضت ملی مسکن به بانک‌ها ابلاغ شد، افزود: پرداخت تسهیلات با چند روز تأخیر و حداکثر یکی دو هفته آینده عملیاتی خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *