تلاش شرکت عمران پردیس برای حذف هزینه دریافت کنتور گاز مسکن مهر

در شرایطی که برخی مالکان مسکن مهر شهر جدید پردیس، به منظور دریافت کنتور گاز با مشکل مواجه ‌شده‌اند، مدیرعامل شهر جدید پردیس ضمن توضیح درباره علل این موضوع، از تلاش این شرکت برای برطرف شدن آن خبر می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، همزمان با آغاز ساخت 4.2 میلیون واحد مسکونی در قالب پروژه‌ مسکن مهر، احداث 13 هزار واحد مسکونی در شهرجدید پردیس آغاز شد. تعداد واحد مسکونی شهر جدید پردیس در دو مقطع افزایش یافت و در حال حاضر عملیات ساخت 82 هزار واحد مسکن مهر در این شهر پیگیری می‌شود. با توجه به اطلاعات ارائه شده از سوی مسئولین مرتبط، تاکنون 45 هزار واحد مسکونی از مسکن مهر پردیس افتتاح شده و از این تعداد 37 هزار واحد مسکونی به مالک تحویل داده شده است. با این وجود، ابهاماتی در زمینه نحوه تحویل واحدهای مسکن مهر پردیس به مردم وجود دارد که در این گزارش به بررسی آنها پرداخته ایم:

*ابهام در نحوه دریافت کنتور گاز واحدهای مسکن مهر پردیس

به گزارش فارس، یکی از مشکلات مرتبط با نحوه تحویل واحدهای مسکونی به مردم، مسئله تعیین و تکلیف انشعاب تاسیسات نظیر انشعاب گاز و برق است. در همین راستا، مالک یکی از واحدهای مسکن مهر پردیس که به تازگی موفق به تحویل گرفتن واحد خود شده است، به خبرنگار فارس گفت: «پس از اینکه شرکت عمران شهر جدید پردیس به ما اعلام کرد که واحد مسکونی آماده تحویل شده است، از واحد مسکونی مذکور بازدید و مشاهده کردیم هنوز هیچکدام از انشعابات گاز و برق آن برقرار نشده و حداقل تا چند ماه دیگر، این واحد قابل سکونت نخواهد بود».

این شخص با اشاره به مشکلات و هزینه‌های موجود در حوزه تایید سلامت انشعاب گاز و تحویل کنتور، افزود: «در شرایطی که شرکت عمران شهر جدید پردیس موظف به پرداخت هزینه تایید و تحویل کنتور است، این هزینه به مردم تحمیل شده و هزینه حضور مهندس ناظر برای چک کردن انشعابات و اعطای مجوز دریافت کنتور گاز نیز به عهده مردم گذاشته شده است».

*توضیحات مدیرعامل شرکت عمران پردیس درباره هزینه نصب کنتور گاز

مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره این موضوع گفت: «نصب انشعابات گاز با نصب کنتور گاز متفاوت است. در حال حاضر نصب تمامی انشعاب تاسیسات مورد نیاز واحد مسکونی نظیر انشعاب آب، برق و گاز بر عهده شرکت عمران شهر جدید پردیس بوده و هیچ واحد مسکونی بدون دارا بودن انشعاب تاسیسات تحویل مالک نشده است».

هدایت درباره هزینه دریافت مجوز نصب کنتور افزود: «مقدمات نصب کنتور مرتبط با انشعابات می‌بایست توسط مالک واحد مسکونی مربوطه انجام شود، زیرا کنتور تاسیسات باید به نام شخص حقیقی مالک باشد. در این حوزه با توجه به پرداختی‌های شرکت عمران شهر جدید پردیس به سازمان‌های مربوطه، نیازی به پرداخت هزینه توسط مالک برای دریافت کنتور انشعابات وجود ندارد».

*هزینه حضور ناظر برای اعطای مجوز کنتور گاز برعهده شرکت عمران پردیس نیست

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در توضیح علت اخذ هزینه از مردم علی رغم پرداخت شرکت عمران پردیس به سازمان‌های مرتبط با تاسیسات گفت: «مطابق توافق صورت گرفته، ناظر برای تایید انشعابات و اعطای مجوز نصب کنتور گاز، موظف به یک بار حضور در هر بلوک است. در صورتیکه مالک واحد مسکن مهر به موقع برای تحویل‌گرفتن واحد خود اقدام نکرده و در زمان مراجعه ناظر به بلوک تاییدیه مذکور را نگرفته باشد، موظف به پرداخت هزینه ایاب و ذهاب ناظر به منظور مراجعه چندباره به واحد مسکونی است، زیرا مهندس ناظر متعهد به یک بار حضور برای تایید است».

هدایت در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اقدامات مدنظر شرکت عمران شهرهای جدید به منظور کاهش هزینه‌های دریافت تاییدیه کنتور و تسهیل شرایط دریافت واحدهای مسکونی توسط مردم، بیان کرد: «با توجه به مشکلات پیش آمده در این حوزه، شرکت عمران شهر جدید پردیس در حال رایزنی با سازمان‌های مربوطه برای تسهیل شرایط مالکین و کاهش و تثبیت هزینه‌ها به منظور حضور مهندس ناظر برای تایید در مراتب دوم و سوم است».

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *