تهران بهشت زمین‌خواران است اما جهنم آنها خواهد شد

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تهران به بهشت زمین خواران مشهور است که با اجرای احکام قضایی و قلع و قمعی که انجام می شود این شهر را به جهنم زمین خواران تبدیل می کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی , سرهنگ پاسدار جواد خرمند در جلسه حفاظت از اراضی تحت پوشش اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: با تلاشی که مدیر تعامل گرا و انقلابی راه و شهرسازی استان اردبیل با همراهی مسئولان قضایی، انتظامی و یگان حفاظت دارند سعی در پیشگیری و همچنین برخورد قاطع با زمین خوارانی است که پیش از این سعی در سوء استفاده از اراضی ملی را داشته اند.

وی گفت: زمین خواری جرم پیچیده ای است که ما در سطح ملی و استانها بدون اغماض و گذشت با مسببان آن برخورد می کنیم و اجازه نمی دهیم عده ای سود جو و فرصت طلب اراضی ملی را به تاراج ببرند.

وی افزود: در سطح کشور با دستور قاطع دادستان کشور برخورد قاطع با زمین خواران شروع شده و ما حتی برخی از استانها نظیر ایلام و کردستان سعی کردیم تا شعبات ویژه ی مبارزه با زمین خواری را راه اندازی کنیم وی منویات مقام معظم راهبری را در کنار تاکید دولت در برخورد جدی با زمین خواران و متعرضین به اراضی ملی یادآور شد و گفت: خط قرمز ما در همه استانها مبارزه قاطع با زمین خواران است و سود جویان به یاد داشته باشند که با قلع و قمع ساخت و سازهای غیر قانونی مواجه خواهند شد.

خردمند بیان کرد: ما بدون مسامحه و شوخی برخورد قاطع با زمین خواران خواهیم داشت که در این باب استان اردبیل پیشرو در بحث مبارزه با این پدیده نامبارک است.

وی به دو حرکت خوب این استان در مبارزه با زمین خواری اشاره کرد و گفت: آزاد سازی۱۰۰ هکتار از اراضی محدوده راه آهن اردبیل و رفع تصرف ۳۸ هکتار در پارس آباد از جمله اقدامات شاخص یگان حفاظت استان اردبیل است که در سطح ملی نیز مشهور و مطرح است.

خردمند در ادامه خاطر نشان کرد:  با یک عزم ملی و روحیه جهادی باید به نفع مردم حرکت کنیم تا اجازه ساخت و سازها ی غیر قانونی را در اراضی ملی ندهیم.

دریافت ۱۰۰۰۰گزارش مردمی در مورد زمین خواری

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ضرورت راه اندازی سامانه چهار شماره ای یگان حفاظت را در سطح کشور و  در دریافت گزارشهای مردمی یادآور شد و گفت: ما تا کنون۱۰ هزار مورد گزارش مردمی در مورد زمین خواری دریافت کردیم و به سرعت این گزارش ها مورد رصد و کنترل قرار گرفته است.

این مقام مسئول اظهارکرد:  نیروهای ما به سیستم جی پی اس  و همچنین تبلت های مجهز به سامانه رصد تجهیز شده و در تلاش هستیم اتاق مانیتورینگ را به صورت متمرکز در تهران راه اندازی کنیم تا گشت ها و نیروی های حفاظت ما در هر مرحله از عملیات مورد کنترل و رصد قرار گیرند.

وی در ادامه به رفع تصرف ده هکتار اراضی ملی در دماوند و تخریب ویلا سازیها در این منطقه اشاره کرد و گفت: عده ای سود جو با بریدن درختان سیب و تخریب باغات در این منطقه اقدام به ویلا سازی کردند که ارزش آن بیش از ۵۰۰ میلیون  تا یک میلیارد تومان بوده که یک شبه همه آنها را تخریب کردیم.

تخریب ۶۰ باب ویلای  منطقه سولقان در دستور کار

خردمند بیان کرد: در منطقه سولقان نیز چندین تصرف ارضی ملی رخ داده بود به طوری که با قطعی شدن احکام تخریب ۶۰ باب ویلا در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان ضمن رونمایی از بروشور آگاه سازی عمومی مقابله قاطع با هر گونه جرایم تصرف و تعرض به اراضی دولتی و بیت المال از هموطنان خواست تا در خرید زمین و ویلا از ادارات راه وشهرسازی استانها کسب اطلاع کنند تا در دام افراد سود جو و زمین خوار گرفتار نشوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *