توافق با مالکان بخش خصوصی راهکار تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران

به گزارش ایرنا از سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی با بیان اینکه استان تهران به دلیل شرایط خاص و انباشت تقاضای مسکن از سالیان گذشته برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است گفت: در نشستی که با فرمانداران شهرستان‌های ورامین، قرچک، پاکدشت و ری داشتیم بر ضرورت توافق با مالکان بخش خصوصی تاکید شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توافق با مالکان بخش خصوصی را یکی از راهکارهای موثر در تامین زمین طرح عظیم نهضت ملی مسکن معرفی کرد و افزود: از آغاز به کار دولت سیزدهم توافق با مالکانی که زمین‌هایشان نزدیک به محدوده شهرها است یکی از سیاست‌های ما در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن بوده و تا امروز بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین از این طریق در کل کشور شناسایی شده است.

مالکی با اشاره به اینکه تاکنون میزان اراضی در دست توافق در استان تهران نزدیک به ۵۰۰ هکتار بوده است ادامه داد: در نشست مذکور هر یک از فرمانداران شهرستان‌های تهران مسائل مورد نظر و مشکلات موجود درخصوص تامین زمین را مطرح کردند و مقرر شد در جلسات هفتگی و منظم این موارد یک به یک بررسی و راهکارهای مناسب برای رفع آن‌ها اتخاذ شود.

گفتنی است در این جلسه اراضی مستعد برای اختصاص به طرح نهضت ملی مسکن از سوی فرمانداران و مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان تهران معرفی و مقرر شد بررسی‌های کارشناسی بیشتری برای اختصاص این اراضی به طرح نهضت ملی مسکن صورت گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *