رشد 8 درصدی قیمت مسکن تهران در اسفند ماه 98

در حالی که اسفند ماه سال گذشته بازار مسکن تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا از کاهش تعداد معاملات رنج می‌برد، اما قیمت مسکن روند صعودی داشت و از متوسط 14 میلیون تومان عیور کرده و به 15 میلیون تومان رسید.
رشد 8 درصدی قیمت مسکن تهران در اسفند ماه 98

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بازار مسکن در اسفند ماه سال 1398 یک شرایط سخت و غیر قابل پیش بینی را سپری کرده و معاملات مسکن به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت افت کرد.

سال گذشته و در روزهای پایانی سال بود که متوسط قیمت مسکن در تهران از مرز 14 میلیون تومان عبور کرده بود، در اسفند ماه پارسال باز هم این روند را ادامه داد و به 15 میلیون تومان رسید.

بر اساس این گزارش،دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز با تایید رشد قیمت مسکن در اسفند ماه 98 اعلام کرد که متوسط قیمت مسکن در تهران به متری 15 میلیون و 658 هزار و 800 تومان رسید.

این در حالی است که در همین ماه تعداد مبایعه نامه‌ها با یک کاهش شدید به 10 هزار و 242 فقره رسیده بود.

تعداد مبایعه نامه ها در بهمن ماه سال 98 بالغ بر 13 هزار و 550 فقره بود که این آمار به خوبی نشان می‌دهد در اسفند ماه حدود 3308 فقره تعداد میایعه نامه کاهش یافته است.

در اسفند ماه سال 97 نیز تعداد مبایعه نامه ها 13 هزار و 33 فقره بود.

البته مقایسه منوسط قیمت مسکن در اسفند 98 با اسفند 97 نشام می دهد که رشد بیش از 4 میلیون تومانی رخ داده است.
متوسط قیمت مسکن در اسفند 97 بالغ بر متری 11 میلیون و 93 هزار تومان بود که مقایسه آن با اسفند 98 نشان می‌دهد که قیمت مسکن در ماه گذشته نسبت به اسفند 97 حدود 42 درصد دشد داشته است.

رشد متوسط قیمت مسکن در اسفند ماه سال قبل نسبت به بهمن ماه سال گذشته حدود 9 درصد کاهش داشته است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *