نوسازی ۲.۹ میلیون مسکن روستایی در کشور/ اقدام دولت سیزدهم بی‌سابقه است

غلامرضا صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با اشاره به افزایش میزان و تعداد تسهیلات برای ساخت مسکن روستایی به ۳۵۰ میلیون تومان با تصمیم دولت، اظهار کرد: برای افزایش تسهیلات وام مسکن روستایی، همراهی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های مرتبط در سال جاری صورت گرفت.

وی با اشاره به پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی برای افزایش تسهیلات ساخت مسکن روستایی، افزود: قبل از ارجاع به هیات دولت برای تصویب، پیگیری‌های خوبی در کمیسیون‌های تخصصی صورت گرفت و به طور قطع با مصوبه دولت موضوع، مقاوم‌سازی مسکن روستایی سرعت می‌گیرد.

رییس سازمان بنیاد مسکن گفت: با تصویب و اجرایی شدن افزایش تسهیلات وام روستایی ازنظر کمی و ریالی به هدف طرح مقاوم‌سازی ۷۰ درصد واحدهایی مسکونی روستاها تا سال ۱۴۰۵ نزدیک‌تر شده‌ایم.

صالحی تصریح کرد: از حدود ۵ میلیون و ۳۷۷ هزار واحد مسکن روستایی در کشور تا امروز حدود به ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی مقاوم‌سازی شدند، یعنی ۵۳ درصد از خانه‌های روستایی در سراسر کشور مقاوم‌سازی و نوسازی شدند.

وی با اشاره به پیشنهاد ارایه شده به هیات دولت برای تعیین نرخ سود ۵ درصدی برای تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی مسکن روستایی، بیان کرد: علاوه بر مقاوم‌سازی امسال در راستای نهضت ملی مسکن، ۵۰۰ هزار قطعه زمین به مردم در روستاها واگذار تا شاهد افزایش ساخت و ساز و نوسازی هر چه بیشتر واحدهای روستایی باشیم.

به گزارش ایرنا، تسهیلات ساخت مسکن روستایی امروز با تصمیم دولت، به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش یافته و سهمیه سالانه تسهیلات مسکن روستایی نیز ۳۵۰ هزار واحد تعیین شده است.

پیش‌تر، سقف تسهیلات مسکن روستایی ۲۰۰ میلیون تومان برای نوسازی ۲۰۰ هزار مسکن روستایی بود که هم‌اکنون با تصمیم دولت این تعداد به سالانه ۳۵۰ هزار واحد افزایش یافته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *