پرداخت وام ودیعه مسکن از هفته آینده آغاز می شود

رییس جمهور گفت: افرادی که حقوق ثابت دارند و خانواده‌های تحت حمایت در تهران برای ودیعه و اجاره مسکن مبلغ ۵٠ میلیون، در شهر‌های بزرگ ٣٠ میلیون تومان و در شهر‌های کوچک ١۵ میلیون تومان تسهیلات با سود ١٣ درصد دریافت می‌کنند.

به گزارش اخبار ساختمان، حسن روحانی با اشاره به مسائل و مشکلات اجاره نشین‌ها و مستاجرین، گفت: معمولا آن‌هایی که در آغاز زندگی هستند ناچارند که مسکن مورد نیاز خود را اجاره کنند، ما در هفته‌های اخیر در موضوع مستاجران دو گام مهم برداشتیم اول آنکه نسبت به اضافه اجاره بها بود که یک روند صعودی و غیرمنطقی پیدا کرده بود، در ستاد ملی کرونا تصویب کردیم که مال الاجاره نباید حداکثر برای تهران ۲۵ درصد، شهر‌های بزرگ ۲۰درصد و در بقیه شهر‌ها ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کند.

رییس جمهوری درباه پرداخت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن گفت: مستاجران در تهران یا شهرستان‌ها معمولا وقتی خانه‌ای را اجاره می‌کنند یک پولی را به عنوان اجاره می‌دهند، یک پولی هم به عنوان ودیعه در نزد مالک می‌سپارند. حال این مقدار در شهر‌ها و مناطق مختلف متفاوت است که به زودی پرداخت تسهیلات ودیعه از طرف بانک به مستاجرین اجرایی و عملیاتی می‌شود.

روحانی اظهار داشت: دولت تصمیم گرفت برای آن‌هایی که دارای حقوق ثابت هستند – کارمند یا کارگر – که یک حقوق ثابت و معینی دارند و همچنین برای خانواده‌هایی که توسط کمیته امداد یا بهزیستی تحت حمایت هستند، این خانواده‌ها در تهران برای خانه‌ای که اجاره می‌کنند، بتوانند ۵۰ میلیون تومان از بانک پول بگیرند در شهر‌های بزرگ این رقم ۳۰ میلیون تومان و در شهر‌های کوچک ۱۵ میلیون تومان می‌شود.

رییس جمهوری افزود: افرادی که در تهران خانه اجاره می‌کند تا ۵۰ میلیون تومان آن را می‌تواند با سود و بهره ۱۳ درصد از بانک وام بگیرد، بنابراین یک کمک بسیار خوبی برای مستاجران است؛ این‌ها در تهران می‌توانند تا ۵۰ میلیون تومان از بانک قرض بگیرند برای همان مدت اجاره یک ساله‌ای که اجاره‌نامه آن‌ها گواه خواهد بود و سود را به بانک پرداخت کنند، سود ۱۳ درصد را به بانک پرداخت کنند، پایان کار هم وقتی زمان اجاره تمام می‌شود، اصل پول را باید به بانک برگردانند، آن بهره ۱۳ درصد هم که به صورت ماهانه مستاجران به بانک پرداخت می‌کنند.

روحانی گفت: این تسهیلات می‌تواند به مستاجرانی که کارمند، کارگر یا تحت پوشش نهاد‌های حمایتی هستند و تحت فشار قرار دارند، بسیار کمک کند و از هفته آینده وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی ویژگی‌های این تهسلات بانکی را اعلام، و مقررات آن را به همه بانک‌ها ابلاغ کنند و از طریق صدا و سیما هم مردم را مطلع و موضوع را برای مردم تشریح کنند.

رییس جمهوری گفت: پرداخت تسهیلات ودیعه به مستاجران گام جدیدی است که دولت در شرایط سخت کرونایی برای آن‌ها برمی‌دارد به خاطر فشاری که از لحاظ اقتصادی بر آن‌ها قرار گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *