رشد۱۷۰ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن نسبت به سال گذشته

عسگری، سرپرست بانک مسکن گفت: در یک سال اخیر و از ابتدای سال، بیش از ۱۰۰ هزار میلیار تومان تسهیلات پرداخت شده است که این اعتبارات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۰درصد رشد داشته است.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی عسگری سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه در یک سال اخیر و از ابتدای سال، بیش از ۱۰۰ هزار میلیار تومان تسهیلات پرداخت شده است اظهار داشت: این اعتبارات پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۰درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه ۶۸هزار میلیارد تومان از این اعتبارات پرداختی مختص طرح نهضت ملی مسکن بوده است افزود: بیش از ۹۲ درصد از مبلغ پرداختی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مربوط به مسکن و ودیعه مسکن بوده است.

وی باتاکید بر اینکه سال مالی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات مربوط به نهضت ملی مسکن شهریورماه است تصریح کرد: بعداز روی کار آمدن دولت سیزدهم مبلغ ۶۳هزار میلیارد تومان تا شهریور امسال سهم بانک مسکن بوده و از شهریور امسال تا سال بعد مبلغ ۸۱ هزارمیلیاردتومان تعیین شده است.

سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه عملا ۴۴۹هزار نفر به بانک برای عقد قرارداد معرفی شدند اعلام کرد : از این تعداد بیش از ۲۰۰هزار نفر از متقاضیان قرار داد بستند و حدود ۱۵ هزار نفر نیز در حال طی کردن مراحل قرارداد خود هستند.

عسگری با تاکید بر اینکه مراحل ساخت نهضت ملی مسکن در اکثر نقاط پیشرفت ۵۰درصدی داشته است افزود: طرح نهضت ملی مسکن یک دوره ۲۰ساله است که ۳سال مرحله ساخت و ۱۷ سال مرحله بازپرداخت تسهیلات به طول می انجامد.

سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه اولویت بانک ها برای پرداخت وام های دوره کوتاه مدت است اذعان داشت: طبق قانون سهم بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات ۲۰درصد است که بدین ترتیب طبق برآوردها ما باید سالی ۲۰۰هزار فقر تسهیلات برای متقاضیان پرداخت کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *