۳ هزار میلیارد ریال برای ساخت مسکن مددجویان استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

گروه استان‌ها- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به آغاز ساخت ۲ هزار واحد مسکونی ویژه در استان گفت: برای ساخت این واحدهای مسکونی با مشارکت بخش‌های مختلف ۳ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد لطفی صبح امروز در جلسه کارگروه منطقه‌ای مسکن شهرستان دشتستان با تاکید بر تحقق مطالبات مددجویان اظهار داشت: مسکن یکی از نیازهای اساسی به‌ویژه برای قشر نیازمند و محروم جامعه به شمار می‌رود که نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد تلاش کرده با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف این نیاز اساسی جامعه هدف خود را برطرف کند.

وی  با اشاره به تشکیل کارگروه منطقه‌ای مسکن در چهار نقطه استان بوشهر گفت: این کارگروه‌‌ها با حضور مسئولان ادارات مناطق به منظور هم‌اندیشی برای ساخت واحدهای مسکونی نیازمندان تشکیل می‌شود.

لطفی با اشاره به سفر رئیس کمیته امداد کشور به استان بوشهر خاطرنشان کرد: آغاز ساخت 2 هزار واحد مسکن مددجویی در استان بوشهر از دستاورد این سفر بود که قرار است با مشارکت سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت‌های پتروشیمی پارس جنوبی و کمیته امداد ساخته و تحویل نیازمندان داده شود.

وی از ساخت 500 واحد مسکونی ویژه مددجویان دشتستانی خبر داد و بیان کرد: در راستای پهناوری شهرستان دشتستان 500 واحد مسکن از این 2000 هزار واحد، برای مددجویان نیازمند در سطح شهرستان دشتستان در شهر و روستاهای برازجان، آبپخش، شبانکاره، سعدآباد، تنگ‌ارم و بوشکان ساخته و تحویل می‌شود و مابقی در مناطق دیگر استان بوشهر تقسیم می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که این واحدهای مسکونی در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر ساخته می‌شود افزود: برای ساخت 2 هزار واحد مسکونی 3 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

لطفی هزینه ساخت هر واحد مسکونی را 150 میلیون تومان دانست و گفت: این واحدها در مدت یک سال احداث و تحویل متقاضیان شود.

وی از خانه‌دار شدن همه مددجویان در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت خبر داد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با احتساب واحدهایی که در گذشته احداث شده، پرونده مسکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر استان بوشهر تا یک سال آینده بسته و به این صورت یکی از مهمترین مشکلات محرومان در این استان بوشهر برطرف شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *