1800 میلیارد تومان پروژه عمرانی در دست اجرا است

بیرجند – ایرنا – مدیرعامل موسسه سازندگی نصر قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: اکنون هشت پروژه عمرانی مهم در کنار طرح های محرومیت زدایی توسط این موسسه با ظرفیت 807 نفر نیروی انسانی، 488 دستگاه توسط و اعتبار اولیه یکهزار و 800 میلیارد تومان در دست اجرا است.

به گزارش ایرنا، رضا محرمیان معلم روز چهارشنبه در همایش ازدواج آسان و توزیع 30 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان خراسان جنوبی گفت:این موسسه در قالب هلدینگ راه و شهرسازی تا شجاع 80 کیلومتری روستاهای محروم که پروژه های محرومیت زدایی در آنها انجام می شود اقدام به اجرای پروژه های عمرانی می کند.
وی اظهار داشت: 25 میلیارد ریال کار محرومیت زدایی نیز در 10 سال گذشته توسط موسسه سازندگی نصر در کشور انجام شده است.
وی گفت: موسسه سازندگی نصر تاکنون در خراسان جنوبی پروژه اجرا نکرده اما از زمان تاسیس تاکنون (1371) بیش از 500 کیلومتر پروژه ریلی و 200 کیلومتر آزادراه و بزرگراه در استان های مختلف ایجاد کرده است.
مدیرعامل موسسه سازندگی نصر ادامه داد: ایجاد برزگراه زابل – زاهدان، زابل – دوست محمد، سد مخزنی و اجرای 195 کیلومتر خط انتقال گاز از سرخس به دره گز از دیگر اقدامات است.
وی بیان کرد: همچنین پروژه های زیادی از جمله راه آهن چابهار – زاهدان به طول 120 کیلومتر در دست اجرا است و پروژه راه آهن زاهدان – مشهد یک ماه قبل کلنگ زنی شد که ادامه می یابد.
محرمیان معلم به اجرای راه آهن سریع السیر قم – اصفهان به عنوان نخستین راه آهن سریع السیر کشور به طول 100 کیلومتر اشاره کرد و گفت: موسسه سازندگی نصر در اجرای این پروژه نقش فعال دارد.
وی اظهار داشت: تنها پروژه برون مرزی موسسه سازندگی نصر پروژه خواف – هرات از مرز ایران تا هرات افغانستان است که نخستین راه آهن افغانستان با عرض خط ایران احداث خواهد شد.
مدیرعامل موسسه سازندگی نصر قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: آزادراه حرم تا حرم بین قم تا گرمسار افتتاح شد که بخشی از آن توسط موسسه سازندگی نصر انجام شده و اکنون نیز آزادراه مشهد تا نیشابور به طول 45 کیلومتر در حال انجام است و تا 36 ماه دیگر به اتمام می رسد.
وی افزود: همزمان با اهدای 30 سری جهیزیه در خراسان جنوبی 10 سری جهیزیه نیز در مشهد توزیع شد.
محرمیان معلم بیان کرد: در کارهای اقتصادی فعالیت داریم اما در شرایط سخت کنونی مادیات به تنهایی کافی نیست و برای ما دعا کنید به عنوان سربازان این کشور بتوانیم از این شرایط سخت اقتصادی به سلامت عبور کنیم.
در این آیین 30 سری جهیزیه از سوی مقام معظم رهبری شامل 12 قلم کالای اساسی خانواده به زوج های جوان استان خراسان جنوبی اهدا شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *