استاندار زنجان: مسکن معلولان با بهره گیری از فناوری‌های روز ساخته شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن افشارچی روز سه‌شنبه در گرامیداشت مراسم روز معلولان، افزود: این استان آمادگی دارد در حوزه مسکن معلولان نگاه ویژه ای داشته باشد و زمین مورد نیاز مسکن‌ این قشر را تامین کند.

افشارچی با بیان اینکه جامعه معلولان از توانمندی بالایی برخوردار هستند، افزود: به عنوان مثال افراد نابینا حافظه بسیار خوبی دارند. ‌

وی با بیان اینکه به طورکلی جامعه معلولان همانند افراد عادی دارای وجه مشترکی هستند، اضافه کرد: امروزه با اقدامات حمایتی و بسترسازی های انجام گرفته‌، همت والای معلولان در جامعه بیش از گذشته نمود دارد که قابل ستایش است.

این مسوول ادامه داد: همت بلند معلولان موجب شده آنها بدون توجه به محدودیت ها در حوزه‌های مختلف گام بردارند.

افشارچی با تاکید بر اینکه فعالیت این گروه، دشواری ها و سختی هایی برای آنها دارد، افزود: بهزیستی استان خدمت رسانی به معلولان را بیش از گذشته مورد توجه‌ قرار دهد.

وی گفت: اگرچه در رسیدگی به مشکلات مراجعه کنندگان محدودیت های قانونی وجود داشته باشد، انتطار بر این است مشکلات گروه های هدف از سوی بهزیستی با بهره‌گیری از راهکارهای مختلف در حد امکان مورد رسیدگی قرار گیرد.

هم اکنون حدود ۲۲ هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان هستند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۴۳ نفر در حوزه توانبخشی مستمری دریافت می‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *