الزام سازندگان مسکن برای معرفی به مزارجع ذیصلاح

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران از ملزم شدن سازندگان مسکن در شهر تهران به معرفی مجری ذی صلاح از چهارم مردادماه خبر داد.

دیدارنیوز ـ افشین حبیب زاده در خصوص جلسه تصمیم گیری درباره آغاز الزامی شدن استفاده از مجری ذی‌صلاح در ساخت و ساز‌های شهر تهران گفت: از ابتدای دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران و به لحاظ اینکه معتقد بودم کلیه ساختمان‌ها باید توسط افراد صاحب صلاحیت ساخته شود، پیگیر اجرایی شدن مجری ذی صلاح در شهر تهران شدم و از این رو به طور مرتب جلساتی با مدیران معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی برگزار کردم.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه صدور شناسنامه فنی ساختمان بدون مجری ذی صلاح امکان اجرایی شدن ندارد، اظهار کرد: همه مشکلات موجود در حوزه فنی ساختمان ناشی از عدم اجرای موضوع مجری ذی صلاح است که باید جدی گرفته شود.

وی به امضای تفاهنامه استفاده از خدمات سازندگان ذیصلاح مسکن در شهریور ماه سال گذشته میان شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی استان تهران اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهنامه ساختمان‌های بیش از ۶ طبقه در مناطق ۲۲ گانه ملزم شدند که برای ساخت و ساز نسبت به انتخاب سازندگان و مجریان ذی صلاح اقدام کنند.
[yektanet.com]رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به منظور عملیاتی شدن این تفاهمنامه روز گذشته جلسه‌ای با حضور بنده، آقای محمد سالاری عضو و رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر، مدیران معاونت معماری و شهرسازی، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی استان تهران برگزار و آخرین مباحث مرتبط با اجرایی شدن موضوع مجری ذی صلاح مورد بررسی قرار گرفت.

حبیب زاده در تشریح مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه سازمان نظام مهندسی استان تهران مکلف شد فرم قرارداد مجری ذی صلاح را تا پایان تیر ماه در اختیار سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران قرار دهد تا در سایت «تهران من» جانمایی و برای عموم شهروندان قابل دسترس باشد.

وی ادامه داد: قرار شد از تاریخ چهار مردادماه سال ۱۴۰۰، همزمان با اعلام عوارض پروانه ساختمان و تخریب و نوسازی از سوی شهرداری، مالکین ملزم به معرفی مجری ذی صلاح شوند. همچنین در روز چهارم مردادماه سامانه مجری ذی صلاح با حضور مسئولان مربوطه رونمایی خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *