بانک‌ها مکلف به پرداخت 20 درصد از تسهیلات خود‌ به بخش مسکن هستند

سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: به ازای هر واحد مسکونی 450 میلیون تومان در تهران با بازپرداخت 10 ساله برای تفاهم‌نامه‌ها و بازپرداخت 20 ساله برای طرح ملی جهش مسکن، تسهیلات پرداخت می‌شود البته همه بانک‌ها مکلفند 20 درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن بپردازند.

محمد شیخ‌حسینی، در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک همکاری‌ نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران بین وزارت تعاون و شهرداری تهران، ‌در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بیان کرد: بانک توسعه تعاون به صورت تخصصی برای بخش تعاون راه‌اندازی شده است اما طبق مصوبه دولت مانند سایر بانک‌های کشور باید 20 درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن با اولویت تعاونی‌های مسکن پرداخت کند.

وی گفت:‌ این تسهیلات از سوی محل اعتبارات طرح ملی جهش مسکن، تسهیلات تفاهم‌نامه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و نیز اعتبارات بند الف تبصره 18 قانون بودجه پرداخت می‌شود.

سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: به ازای هر واحد مسکونی 450 میلیون تومان در تهران با بازپرداخت 10 ساله برای تفاهم‌نامه‌ها و بازپرداخت 20 ساله برای طرح ملی جهش مسکن تسهیلات پرداخت می‌شود البته همه بانک‌ها مکلف هستند 20 درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن بپردازند.

شیخ‌حسینی این را هم گفت: تسهیلات بانک توسعه تعاون امسال نسبت به سال قبل 60 درصد رشد داشته بیش از 70 درصد تسهیلات به تعاون پرداخت شده است و 90 درصد سهم این بانک در تبصره 18 پرداخت شده است.

وی اضافه کرد:‌ 90 درصد تکالیف بانک ‌برای پرداخت تسهیلات به نهاده‌های حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید نیز محقق شده است.

سرپرست بانک توسعه تعاون در مورد پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری گفت:‌ امسال 350 میلیارد تومان وام ازدواج و 330 میلیارد تومان وام فرزندآوری پرداخت کرده‌ایم.

وی در مورد افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون گفت:‌ امسال قرار است یک‌هزار میلیارد تومان از ردیف 3 ـ 1 بند الف تبصره 18 و همچنین 2 هزار میلیارد تومان از محل د جز 3 تبصره 18 پرداخت شود که تلاش می‌شود تا پایان سال این مبالغ جذب افزایش سرمایه بانک برای افزایش قدرت تسهیلات‌دهی بشود.

به گزارش فارس دوم آذر امسال،‌ تفاهم‌نامه مشترک همکاری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران با حضور ‌وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و‌ شهردار تهران در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضاء‌ رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *