برقراری آرامش در بازار سیمان با عرضه‌های مستمر

آرامش نسبی در قیمت سیمان در بازار حاکم است که بخش عمده این آرامش بخاطر عرضه‌های مستمر شرکت‌های سیمانی در بورس کالا است.

برقراری ارامش در بازار سیمان با عرضه‌های مستمربه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از کالا خبر: از ابتدای عرضه این محصول در بورس کالا از تاریخ ۹ خرداد امسال تا پایان معاملات این هفته حجم معاملات سیمان به مرز ۳۰ میلیون تن رسیده است.

داده کاوی‌های آماری نشان می‌دهد در مدت یاد شده درمجموع ۳۷ میلیون و ۵۸۹ هزار تن انواع سیمان در بورس کالا عرضه شد و ۲۹ میلیون و ۹۳۰ هزار تن آن مورد معامله قرار گرفت که ارزشی بالغ بر ۱۴۲ هزار و ۶۷۱ میلیارد ریال داشته است.

بیشترین حجم معاملات مربوط به سیمان تیپ ۲ به میزان ۲۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تن بود.

در این مدت همچنین درمجموع ۷۴ شرکت محصولات خود را در تالار سیمان بورس کالا عرضه و به فروش رساندند که بیشترین حجم معامله متعلق به شرکت سیمان آبیک با معامله نزدیک به ۱.۸ میلیون تن بود. بعد از سیمان آبیک بیشترین حجم معامله این گروه مربوط به سیمان ساوه با یک میلیون و ۳۴۷ هزار تن و سیمان تهران با یک میلیون و ۲۴۸ هزار تن بود.

سیمان صوفیان نیز نزدیک به ۱.۲ میلیون تن سیمان در بورس فروخت و سیمان مازندران ۱.۱ میلیون تن از محصول خود را در بورس به فروش رساند. سیمان خوزستان هم بیش ازز یک میلیون تن محصول در این مدت فروخت و سایر شرکت‌ها حجم پایین تری را در این بازار شفاف به فروش رساندند.

سایر شرکت‌های سیمانی که در این مدت موفق به فروش محصول خود از مسیر بورس کالا شدند شامل شرکت‌های سیمان سپاهان، ارومیه، هرمزگان، شاهرود، صنایع سیمان سامان غرب، بجنورد، شرق، خزر، فارس نو، هگمتان، فیروزکوه، کرمان، شمال، خاش، عمران انارک، ممتازان کرمان، اردستان، داراب، نیزار قم، پیوند گلستان، آذر آبادگان خوی، قائن، آرتا اردبیل، فراز فیروزکوه، فارس، دورود، گروه صنعتی ومعدنی سیمان تجارت مهریز، زابل و زاوه تربت هستند.

همچنین شرکت‌های سیمان غرب، منددشتی، بهبهان، دشتستان، کارخانجات سیمان لامرد، صنایع سیمان شهرکرد، خمسه، مجتمع سیمان غرب آسیا، صنایع سیمان گیلان سبز، ساروج اصفهان، کردستان، صنایع سیمان نهاوند، کویر کاشان، توسعه گستر هلال خاورمیانه (سیمان مارگون)، کاوان بوکان، ایلام، زنجان، کیاسر، بین المللی ساروج بوشهر، اصفهان، توسعه ماهان کرمان، سفید شرق، جوین، لار سبزوار، باقران، سفید نی ریز، استهبان، سپهر قیر و کارزین، لارستان، کارون، خاکستری نی ریز، سفید ارومیه، نائین، اکباتان، یاسوج، بین‌المللی ساروج بوشهر، قشم، سفید بنوید و آباده از دیگر شرکت‌های حاضر در تالار بورس کالا بودند که محصولاتشان با استقبال خریداران معامله شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *