تامین زمین مرحله اول طرح ملی مسکن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن: ۲۳۶ هزار نفر برای دریافت مسکن طرح اقدام ملی ثبت نام کردند که استان به استان در حال پالایش است.
تامین زمین مرحله اول طرح ملی مسکنبه گزارش خبرگزاری صداو سیما از وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی گفت: بر اساس پالایش انجام شده از متقاضیان مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن ۵۸ درصد افراد واجد شرایط دریافت مسکن شناخته شدند و ۴۲ درصد باقی مانده از فهرست دریافت کنندگان مسکن حذف شدند.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن افزود: این پالایش بر مبنای بررسی قانون ساماندهی است و متقاضیان نباید از سال ۵۷ به بعد از هیچ گونه تسهیلات بانکی برای مسکن استفاده کرده باشند. همچنین بر اساس سابقه مالکیت متقاضیان نباید از سال ۸۴ به بعد دارای مسکن باشند.
به گفته اصلانی، متقاضیان اگر از تسهیلات خرید، مشارکت یا جعاله استفاده کرده باشند مورد پالایش قرار می‌گیرند.
وی افزود: در این مرحله ۲۳۶ هزار متقاضی برای دریافت مسکن ثبت نام کردند که ۵۸ درصد آن‌ها در مرحله فرم “ج” مورد تایید واقع شدند و ۸۱ درصد سابقه مالکیت نداشتند، ۷۹ درصد نیز تاکنون تسهیلات بانکی نگرفته اند و اکنون در حال استخراج فصل مشترک این آمار هستیم.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: عدد استخراج شده در هر استان متفاوت است.
اصلانی تصریح کرد: ثبت نام‌ها بر اساس میزان زمین تامین شده در هر استان انجام شده است و برای سایر افراد در شهر‌های جدید زمین احصا خواهیم کرد.
وی گفت: برای متقاضیان تهرانی در ۱۷ شهر ثبت نام داشتیم و با توجه به اتصال خط متروی گلشهر به هشتگرد نیز ظرفیت ساخت جدید ایجاد شده است. همچنین در شهر جدید ایوانکی نیز ظرفیتی برای تهرانی‌ها در نظر گرفته شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *