رئیس بنیاد مسکن: ۱۷۰۸ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان پرداخت شد

گروه استان‌ها- رئیس بنیاد مسکن گلستان گفت: برای بازسازی این خانه‌ها ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و یکهزار و ۷۰۸ میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت شد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علیرضا تابش امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 157 هزار واحد مسکونی که شامل 66 هزار و 700 واحد احداثی و 90 هزار واحد تعمیری است امروز به اتمام رسید.

وی گفت: بازسازی این واحدهای مسکونی در طول مدت کوتاهی و با تأمین اعتبار کافی انجام شد. برای بازسازی این خانه‌ها 4 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات بانکی و یکهزار و 708 میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت شد.

رئیس بنیاد مسکن بیان داشت: 750 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی نیز برای بازسازی روستاها بویژه در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان هزینه شده است.

وی با اشاره به اجرای 950 پروژه در روستاهای سیل‌زده کشور گفت: یکی از پروژه‌های بزرگ در مناطق سیل‌زده ساخت دیوار ساحلی پلدختر بر روی رودخانه کشکان است، 950 پروژه برای بازسازی خسارت سیل هزینه کردیم.

تابش با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و نهادها به بازسازی مناطق سیل‌زده کمک کردند، افزود: بنیادمستضعفان سیمان رایگان برای ساختن این خانه‌ها اختصاص داد که بسیار کمک کننده بود. شرکت نفت 40 میلیارد تومان برای بازسازی کمک کرد که برای سه هزار و 500 روستا هزینه کردیم.

وی بیان داشت: هلال احمر نیز 30 میلیارد تومان برای بازسازی خانه‌های سیل‎زدگان کمک کرد و سپاه نیز یکهزار و 500 منرل مسکونی ساخت.

رئیس بنیاد مسکن استان گفت: در شهرهای سیل‌زده نیز وزارت راه و شهرسازی زمین موردنیاز را برای بازسازی خانه‌های سیل زدگان اختصاص داد.

وی افزود: بازسازی مناطق سیل‌زده یک اقدام ملی بزرگ بود که توسط مردم و کارگزاران آنها انجام شد و امروز با حمایت و مشارکت مردم توانستیم این پروژه‌ها را به سامان برسانیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *