روند ثبت‌نام و دریافت زمین مشمولان قانون جوانی جمعیت تسهیل شد

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، جلسه کارگروه زمین و مسکن ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وزارت و راه و شهرسازی برای بررسی روند اجرایی ماده ۳ و ۴ قانون جوانی جمعیت برگزار شد.

«ابوالفضل نوروزی» مشاور وزیر و سرپرست دفتر اقتصاد مسکن از سرعت گرفتن تشکیل پرونده‌های متقاضیان، پالایش، تخصیص و تحویل زمین به متقاضیان خبر داد و گفت: تمام سعی ما در این مدت حل مشکلات و ابهامات قانونی در این طرح بوده و امروز می‌توانیم اعلام کنیم که سال ۱۴۰۲ سال سرعت گرفتن تحویل زمین به متقاضیان خواهد بود.

وی افزود: نگاه وزارت راه و شهرسازی، نگاه تکلیف‌مدارانه به این موضوع بوده و همکاران بایستی تلاش مضاعفی را در سال جاری انجام داده تا هر چه سریع‌تر خانواده‌های مشمول طرح، طعم شیرین این خدمت کم‌نظیر که توسط دولت سیزدهم در حال اجرا است را بچشند.

«محمدصادق مرادی» دبیر ستاد جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی نیز در این نشست گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را حیاتی و مهم دانستند و ما نیز باید به همین شکل به این قانون نگاه کنیم.

وی با اشاره به بالا رفتن سرعت اجرای قانون جوانی جمعیت در دوره جدید وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: رصد دقیقی بر عملکرد همه معاونت‌ها، سازمان‌ها و ادارات کل از سوی وزیر اعمال می‌شود.

دبیر جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی از نمایندگان سازمان‌ها و ادارات کل خواست تا در خصوص ارائه گزارش‌های برخط و اجرای دقیق دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد اهتمام بیشتری داشته باشند.

مرادی از بازرسی متناوب دبیرخانه از استان‌ها و سازمان‌های تابعه نیز خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی در سال ۱۴۰۲ اجرای قوانین جوانی جمعیت خواهد بود.

بر اساس این گزارش، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ لازم‌الاجرا شده که مهم‌ترین وظیفه وزارت راه و شهرسازی تخصیص زمین رایگان به خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *