مشکل قیمت زمین برای طرح اقدام ملی مسکن در بندر امام خمینی(ره) رفع می‌شود

گروه استان‌ها_ استاندار خوزستان: دید مثبت وزارت مسکن، استان خوزستان را در پیش‌برد اهداف مسکن خود چه در اقدام ملی و چه در مسکن مهر بسیار سرعت بخشیده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی امروز در پایان نشست شورای مسکن استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه شورای مسکن استان با حضور مهرآبادی معاون وزیر مسکن و شهرسازی با هدف تسریع در پروژه‌های مسکن استان تشکیل شده است که با وجود دیدگاه مثبت این وزارت به استان می‌توان پیش‌بینی خوبی از اتمام پروژه‌ها داشت.

وی افزود: علاوه بر پیشنهاد وزارت مسکن جهت تسریع در پروژه‌های مسکن و اختصاص منابع مالی مورد نیاز جهت این پروژه‌ها چند موضوع در خصوص اختلاف قیمتی زمین‌ها برای اجرای پروژه‌های مسکن بیان شد که معاون وزیر مسکن قول مساعدت جهت رفع این اختلاف و اختصاص زمین‌ها برای ساخت مسکن با کمترین قیمت به مردم را دادند.

استاندار خوزستان بیان داشت: یکی از مواردی که مدت‌هاست در بندر امام خمینی(ره) مورد اختلاف بود بحث قیمت زمین در منطقه پروژه اقدام ملی مسکن بود که بر اساس قیمت منطقه‌ای نبود و قیمتی بالاتر محاسبه می‌شد که معاون وزیر مسکن موافقت کردند براساس قیمت منطقه‌ای محاسبه گردد تا از لحاظ اقتصادی صرفه داشته باشد.

سلیمانی دشتکی در ادامه گفت: مورد دومی که در شهرستان لالی مورد اختلاف است مالکیت زمین این پروژه بود که از طرفی وزارت نفت به دلیل قرار گیری در مناطق نفت خیز و از طرفی مردم در مالکیت آن اختلاف داشتند که قرار بر اجرای یک کار کارشناسی متشکل از کارشناسان وزارت کشور و وزارت مسکن برای بررسی وضعیت زمین و ارایه نظریه کارشناسی به کمیسیون ماده پنج شهرستان برای تعیین تکلیف و حل اختلاف شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.