منطقه ۱۸ ارزان‌ترین منطقه در تهران/ افت ۴۲ درصدی خرید و فروش‌ها

به گزارش ایرنا، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار معاملات مسکن در نخستین ماه پاییز را منتشر کرد. براساس این گزارش متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در مهر ماه ۷۶ میلیون تومان است که در مقایسه با ماه قبل از آن یک درصد رشد داشته است.

همچنین بررسی آمارها گویای این است که معاملات در مهرماه امسال در مقایسه با شهریور ماه ۲۰ درصد افزایش یافته است. البته خرید و فروش مسکن در مهر ماه امسال در مقایسه با مهر ماه سال گذشته کاهش ۴۲.۲ درصد داشته است.

در مهرماه امسال ۲۷ درصد معاملات مربوط به واحدهای مسکونی پنج سال ساخت است و واحدهای مسکونی با ۲۰ سال ساخت در مرتبه دوم تقاضا برای معاملات واحدهای مسکونی قرار دارد.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران ۷۶ میلیون تومان اعلام شده است و بالاترین قیمت مربوط به منطقه یک با رقم ۱۴۸ میلیون تومان و کمترین آن مربوط به منطقه ۱۸ معادل ۳۲ میلیون تومان بوده است.

بررسی توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده شهر تهران در مهرماه نشان می‌دهد، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع با ۵۸ درصد، بیشترین معاملات را به خود اختصاص دادند.

وضعیت اجاره‌بها در شهر تهران دیگر شاخص مهم در آمارهای منتشر شده بانک مرکزی است. این شاخص در مهرماه نسبت به ماه قبل رشد ۴.۲ درصدی داشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *