۱۰۰ هزار واحد مسکونی مهر در دولت سیزدهم تحویل مردم شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، روح الله اکبری روز دوشنبه در سفر به آذربایجان غربی و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عزم دولت برای پایان کار مسکن مهر در کشور جدی است و تاکنون ۱۰۰ هزار واحد مسکونی مهر در دولت سیزدهم تحویل متقاضیان شده است.

وی افزود: در طرح نهضت ملی مسکن برای طرح‌های حمایتی مسکن شهری نرخ تسهیلات بانکی با مصوبه شورای پول و اعتبار کاهش پیدا کرده و در زمان فروش اقساطی و قسط بندی وام، مردم سود ۱۸ درصد را پرداخت می‌کنند و ما به تفاوت ۲۳ به ۱۸ به عنوان یارانه دولت پرداخت می‌شود.

وی گفت: در خصوص مسکن روستایی، خانوارهای که میل سکونت در روستاها را دارند می‌توانند از این طرح بهره مند شوند.

اکبری با اشاره به تامین زمین در روستاها برای واجدین شرایط افزود: برای این بخش یک میلیون قطعه زمین به صورت ۹۹ ساله در روستاها برای متقاضیان واجد شرایط تامین خواهد شد تا زمینه مهاجرت معکوس فراهم شود.

وی در خصوص کلیت این طرح افزود: هدف ما کاهش قیمت تمام شده مسکن و تمامی اجزای آن از جمله مصالح ساختمانی است و کاهش هزینه‌های ساخت، بیمه، مجوزها و عوارض صدور پروانه ساختمانی در دستور کار دولت و بخش عمومی غیردولتی قرار دارد.

دبیر قرارگاه ملی مسکن و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به مبحث جهش تولید با تامین ۵۰ هزار هکتار زمین شهری و حذف قیمت زمین در طرح های حمایتی طرح نهضت ملی مسکن در کشور رونق و رشد شتابان گرفته است.

به گزارش ایرنا، دستیار وزیر راه و ‌شهرسازی در سفر به ارومیه زمین‌های ۵۷۰ خانوار در بحث حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را اعطا کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *