آبفا در مقابل مسکن مهر خوزستان کم کاری کرده است

اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم حل و فصل طرح مسکن مهر گفت: اختصاص نیافتن اعتبارات ملی برای راه اندازی شبکه فاضلاب این طرح در برخی شهرستان های استان ناشی از کم کاری شرکت آبفا است.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی چهارشنبه شب در نشست شورای مسکن استان با بیان اینکه اختصاص ندادن اعتبار به منزله بی توجی و نادیده گرفتن حقوق مردم خوزستان است، اظهارداشت: منابع مالی در صندوقی که وزارت نیرو برای طرح های مسکن ایجاد کرده، وجود دارد اما شرکت آبفای استان توان چانه زنی برای جذب آن را ندارد لذا با مشکلات متعددی در زمینه اجرای شبکه فضلاب طرح های مهر در استان خوزستان رو به رو شده ایم.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان با اشاره به اینکه مجموعه این شرکت باید درمقابل کم کاری ها پاسخگو باشد، افزود: موضوع تاکنون به استانداری منعکس نشده و این به معنی پیگیر نبودن شرکت آب و فاضلاب خوزستان برای جذب حق استان است.

وی درخصوص نحوه تصفیه فاضلاب مجموعه های مسکن مهر عنوان کرد: آبفای استان از این پس باید با تهیه پکیج های تصفیه، فاضلاب این مجموعه ها را تصفیه و آن را برای آبیاری فضاهای سبز منطقه به شهرداری بفروشد.

استاندار خوزستان درخصوص فروش زمین های ۶۷ هکتاری ارتش در اهواز گفت: ارتش حق هیچ گونه دخل و تصرف و فروش این زمین ها را ندارد و فرمانداری این شهرستان باید هرچه سریعتر جلوی تخلفات صورت گرفته را بگیرد.

وی افزود: طبق مصوبه هیات دولت، ادارات و دستگاه هایی که زمین خالی در محدوده شهرها دارند هرچه سریعتر باید آنها را برای ساخت مسکن کارکنان خود استفاده کنند و مازاد این زمین ها را به اداره کل راه و شهرسازی استان تحویل دهند.

شریعتی یادآور شد: در صورتی که تا ۲ هفته آینده برنامه ای برای واگذاری این زمین ها ارائه نشود، از طریق ثبت اسناد همه این زمین ها گرفته خواهد شد.

وی با انتقاد از حضور نیافتن برخی مدیران و فرمانداران در شورای مسکن استان خوزستان اظهارداشت: با مدیران غائب برخورد می شود.

بر اساس این گزارش، خوزستان مقام دوم در واحدهای باقی مانده مسکن مهر را در کشور دارد که از تعداد ۵۳ هزار و ۲۵۳ واحد مسکن مهر احداث شده تعداد ۳۴ هزار و ۹۰۱ واحد افتتاح شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *