آخرین روند ساخت مسکن ملی از سوی بنیاد مسکن

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بیان عملکرد بنیاد مسکن در حوزه مسکن ملی تحت مسئولیت آن بنیاد و روند پیشرفت احداث واحدها پرداخت.
خبرگزاری میزان – بنا بر اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جواد حق‌شناس از تایید بیش از ۴۲ هزار متقاضی مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد خبر داد و گفت: احداث حدود ۱۶ هزار واحد آغاز و زمین ۱۸ هزار واحد در حال آماده‌سازی است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: مسئولیت احداث مسکن ملی در ۶۵۲ شهرکه بیشتر آن‌ها زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و برخی بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت هستند برعهده بنیاد مسکن است. در این شهر‌ها بنیاد مسکن بیش از ۴۲ هزار و ۵۱۶ متقاضی موثر دارد که ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه خود را به حساب واریز کرده‌اند، این افراد دارای شرایط لازم هستند و برای دریافت مسکن ملی تایید شده‌اند.

حق‌شناس ادامه داد: طبق تقسیم‌بندی‌های بنیاد مسکن حدود ۲۳ هزار و ۶۳۶ واحد معادل ۵۵ درصد کل متقاضیان پروژه‌هایی است که مستقیما توسط بنیاد احداث می‌شوند و تعداد ۹ هزار و ۳۴۳ مورد معادل ۲۱.۷ درصد مربوط به گروه ساخت است. همچنین ۳ هزار و ۷۹۶ واحد معادل ۸.۸۴ درصد نیز انبوه سازان با نظارت بنیاد مسکن، مسئولیت دارند. همچنین ۶ هزار و ۱۴۱مورد نیز انفرادی یک تا چهار نفر تحت مسئولیت بنیاد اقدام به ساخت خواهند کرد.

به گفته معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۷۵ درصد اراضی برای انفرادی ساز‌های بین یک تا چهار نفر و گروه‌های ساخت، تامین شده است که حدد ۲ هزار نفر از آن‌ها کار احداث واحد‌های مسکن ملی را آغاز کردند.

حق‌شناس توضیح داد: تعداد واحد‌های مسکن ملی که مطابق سامانه بنیاد مسکن احداث آن‌ها را آغاز کرده است حدود ۱۸ هزار واحد در مرحله آماده سازی زمین هستند که این‌ها با توجه به اراضی بکر نیازمند خاکبرداری و در مرحله کار است. همچنین ۱۵ هزار و ۶۱۰ واحد دارای پیشرفت فیزیکی هستند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۶۶ واحد توسط بنیاد شروع شده و ۹۹۰ واحد نیز توسط بنیاد با همراهی انبوه سازان آغاز شده است. درعین حال ۲ هزار و ۵۴ واحد نیز به شکل انفرادی و گروهی در حال ساخت هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *