تأمین زمین برای 1.5 میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر برای ۱.۵ میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن، زمین تامین شده است و فرایند ساخت را جلو می‌بریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی امروز در نشست خبری در محل وزارت‌ راه و شهرسازی اظهار داشت: تا کنون ۵.۶ میلیون متقاضی در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱.۵ میلیون متقاضی فعال در فرآیند اولیه داریم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شرایط متقاضیان گفت: ۱.۵ میلیون متقاضی فعال به معنای این نیست که ما این تعداد متقاضی تایید شده داریم، بلکه این ۱.۵ میلیون نفر نسبت به پیش‌روی در مراحل اقدام کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر برای ۱.۵ میلیون متقاضی زمین تامین شده است و فرایند ساخت را به پیش می‌بریم.

محمودزاده در تشریح جزییات‌ ساخت مسکن گفت: یکی از محورهای فعالیت ما تلاش برای فعال‌سازی بخش خصوصی بوده است.

*

در ادامه این نشست، محمد آیینی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، ‌گفت: بیش از ۶۶ هزار هکتار معادل ۲۳ درصد از سطوح شهری ما ذیل بافت فرسوده در سطوح مختلف قرار دارد.

وی ادامه داد: ۶۰ هزار هکتار از اراضی مسکونی شهری زیر مجموعه سکونتگاه‌های غیر رسمی است.

آیینی بیان کرد: ما در سامانه شرکت، این امکان را قرار دادیم که مردم بتوانند اطلاعات محدوده مورد نظر خود را وارد کرده و از آخرین وضعیت مسکونی خود کسب اطلاع کند.

این مقام مسئول گفت: تا اکنون سالانه ۴۰ هزار واحد فرسوده تخریب و واحدهای نوساز جایگزین شده است‌.

آیینی در بیان آمار عملکرد نوسازی بافت فرسوده گفت: تا کنون ۲۱۰ هزار واحد مسکونی فرسوده تخریب و ۶۷ هزار واحد نوسازی شده جایگزین بافت قبلی شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *