تسهیلات موصوف مسکن روستایی در سه ماهه پایانی سال پرداخت می شود

وزارت امور اقتصادی و دارایی در واکنش به گزارش «ملی، صادرات و ملت ابلاغیه دولت را نمی بینند!» توضیح داد: شاهد پرداخت تسهیلات موصوف در سه ماه پایانی سال خواهیم بود.

به گزارش بازار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در واکنش به گزارش «ملی، صادرات و ملت ابلاغیه دولت را نمی بینند!» توضیح داد: پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با توجه به ملاحظات وزارت راه و شهرسازی در دولت اصلاح و از هشتم آذر ماه این اصلاحیه ابلاغ شد و بدیهی است شاهد پرداخت تسهیلات موصوف در سه ماه پایانی سال خواهیم بود.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به گزارش مورخ ۱۴۰۱.۹.۱۰ پایگاه خبری تحلیل بازار با عنوان «ملی، صادرات و ملت ابلاغیه دولت را نمی بینند!» توضیح داد: آیین نامه مربوط به تسهیلات مسکن روستایی بنا به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور در تاریخ۱۴۰۱.۶.۷ به تصویب هیات وزیران رسید.
بر این اساس، دولت با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و در راستای دستور رئیس جمهور مبنی بر لزوم پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱، با اعطای تسهیلات مذکور موافقت کرد و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه آنها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در روستاها اقدام کند.
بروز مشکلاتی از جمله عدم پذیرش سفته‌های زنجیره ای و ضمانت های بانکی و از سوی دیگر عدم پرداخت تسهیلات به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر موجب شد تا به منظور رفع مشکلاتی که در جریان اجرای این مصوبه بروز یافته اصلاح آن مطرح شود و با توجه به ملاحظات وزارت راه و شهرسازی به ویژه ضمانت تسهیلات، اصلاح مصوبه مزبور در دستور کار قرار گرفت و اصلاحیه آن طی مصوبه‌ای در تاریخ مورخ ۱۴۰۱/۹/۸ تصویب و ابلاغ شد.
همانگونه که ملاحظه می شود پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری بعد از تصویب مصوبه مزبور یعنی از تاریخ ۱۴۰۱.۹.۸ قابل اعمال بوده است. بدیهی است با توجه به رفع ایرادات به عمل آمده و اعمال نقطه نظرات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، شاهد پرداخت تسهیلات موصوف در سه ماه پایانی سال خواهیم بود. البته لازم به ذکر است متولی اصلی تسهیلات یاد شده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *