توقف ادامه‌دار پرداخت وام ساخت مسکن روستایی

پیگیری‌های خبرنگار فارس بیانگر آن است که تسهیلات ساخت مسکن روستایی کماکان به متقاضیان پرداخت نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی که روند پرداخت آن از ابتدای سال 1401 متوقف شده بود، کماکان به متقاضیان روستایی پرداخت نمی‌شود.

بر اساس پیگیر‌ی‌های خبرنگار اقتصادی فارس، علت توقف روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی، امتناع سازمان برنامه و بودجه در ارسال نامه‌ای به بانک مرکزی برای تضمین اصل و سود این تسهیلات است.

پیش از این رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سالروز صدور حساب 100توسط امام خمینی(ره)، به عملکرد سازمان برنامه و بودجه انتقاد کرده و خواستار برگزاری جلسه هماهنگی در این حوزه شده بود.

*جلسه هماهنگی بین بنیاد مسکن و سازمان برنامه توسط معاون اول برگزار نشده است

بر این اساس با وجود اینکه رئیس جمهور، معاون اول را به عنوان محوریت هماهنگی تیم اقتصادی دولت قرار داده اما تاکنون این جلسه برگزار نشده است.

به گزارش فارس تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی با نرخ سود 5 درصد، بر اساس دستور رئیس جمهور باید از ابتدای فروردین ماه سال 1401 به متقاضیان روستایی پرداخت می‌شد اما روند پرداخت این تسیهلات متوقف شده است.

لازم به ذکر است، ساخت مسکن روستایی علاوه بر صاحب‌خانه کردن سالانه 200 هزار خانواده زمینه ایجاد اشتغال 400 هزار نفر در سال را فراهم کرده و زمینه کاهش ریسک بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله را به دنبال داشته باشد.

از سوی دیگر، بانک مرکزی نیز در خبری عنوان کرد، به محض رسیدن نامه سازمان برنامه و بودجه مبنی بر تضمین اصل و سود تسهیلات ساخت مسکن روستایی آمادگی پرداخت این وام را به روستاییان دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *