قیمت ساخت هر متر مربع مسکن مهر اعلام شد

یاسر لک معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه بعد از انعقاد قرارداد با پیمانکاران واحد‌های مسکن ملی، خوشبختانه اجرای پروژه‌های طرح‌های اقدام ملی در بسیاری از شهر‌های تهران آغاز شده است، گفت: در این قرارداد تمامی بحث‌های مربوط به هزینه‌های ساخت و قیمت‌ها بررسی و بعد از جمع بندی قرارداد‌ها در ۴ اردیبهشت ماه منعقد شد.

او ادامه داد: قرارداد ساخت هر متر مربع مسکن ملی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان با شاخص تعدیل سال ۹۹ منعقد شده و خوشبختانه هم اکنون پیمانکاران در حال اجرای پروژه‌ها هستند و بسیاری از آن‌ها در مرحله فونداسیون و تهیه میلگرد قرار دارد.

لک بیان کرد: درباره شهر‌هایی که مسئولیت اجرای مسکن ملی در آن‌ها با اداره راه و شهرسازی استان تهران است، گفت: در شهر‌هایی مانند اسلامشهر، پاکدشت، رباط کریم، شهریار، قرچک و نصیر شهر، اداره کل راه و شهرسازی تهران مسئولیت اجرای پروژه‌های اقدام ملی مسکن را بر عهده دارد.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه تاکنون در اسلامشهر ۸۰۰ واحد، در پاکدشت ۶۴۰ واحد، رباط کریم ۷۵۰ واحد، شهریار ۵۰۰ واحد، قرچک ۴۰۰ واحد و نصیرشهر ۱۲۰۰ واحد آغاز شده است، گفت: متأسفانه روند واریز آورده متقاضیان مسکن ملی کُند است و بسیاری از پیمانکاران در آینده با کمبود بودجه و منابع مالی مواجه هشتند.
معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن ملی در استان تهران به مرحله ساخت رسیده است، توضیح داد: پیامک به افرادی ارسال شد که واجد شرایط دریافت این مسکن‌ها هستند، بعد از آن برای متقاضیان تایید شده در بانک مسکن به صورت اتوماتیک حساب باز شده و به آن‌ها فرصت داده می‌شود تا ظرف مدت ۱۵ روز آورده اولیه به مبلغ ۴۰ میلیون تومان را واریز کنند که در این بخش نیز با ریزش مواجه شدیم.

لک یادآور شد: از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر تقریباً ۲ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان اولیه را ریختند و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر مبالغ خود را واریز نکردند که همین امر باعث می‌شود تا چند روز آینده این متقاضیان حذف شوند، اما با این وجود ما ۴۵۰۰ واحد را وارد مرحله فونداسیون کرده‌ایم.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه پروژه‌های اقدام ملی مسکن در استان تهران در سه بخش اجرا می‌شود، بیان کرد: یکی پروژه‌هایی است که اداره کل راه و شهرسازی مستقیما مدیریت می‌کند که عمدتا در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت احداث می‌شود.

او در پایان گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت مسکن ملی در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر را بر عهده دارد و بخش سوم توسط شهر‌های جدید انجام می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *