هشدار به خریداران مسکن اتحادیه تعاونی انبوه ساز و عمرانی شهر تهران

معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هرگونه فعالیت و ثبت نام در حوزه مسکن صرفا با داشتن مجوز از مراجع ذیصلاح و رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان امکانپذیر و غیر از آن را تخلف است.

خبرگزاری میزان – معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هرگونه فعالیت و ثبت نام در حوزه مسکن، صرفا با داشتن مجوز از مراجع ذیصلاح و رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان مصوب ۱۳۸۹.۱۰.۱۲ و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۹۳.۰۳.۰۷ امکان پذیر خواهد بود، در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود.

با توجه به رصد و بررسی‌های صورت گرفته، مراجعات مردمی و گزارش‌های رسیده، مشاهده شده است که برخی تعاونی‌ها و اتحادیه‌های عمرانی، با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت راه و شهرسازی یا اعلام وابستگی به سایر نهاد‌های دولتی و حکومتی، واحد‌های پروژه خود را از طریق تبلیغات در محل پروژه، استفاده از تبلیغات سلبریتی‌ها (افراد مشهور)، سایت‌های فروش اینترنتی مانند سایت دیوار، فضای مجازی و روزنامه‌های کثیرالانتشار پیش‌فروش می‌کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: هرگونه اقدام در زمینه ساخت و ساز و پیش فروش واحد‌های مسکونی مستلزم رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله:

۱ – داشتن مجوز از وزارت راه و شهرسازی

۲ – رعایت همه مفاد قانون پیش‌فروش ساختمان مصوب ۱۳۸۹.۱۰.۱۲ و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۹۳.۰۳.۰۷،

۲ – ۱– دریافت مجوز از وزارت راه و شهرسازی برای انتشار آگهی پیش‌فروش ساختمان بر اساس ماده ۲۱ قانون پیش فروش و ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی این قانون.

۲ – ۲– رعایت تبصره ماده ۴ قانون پیش‌فروش ساختمان که اجازه پیش‌فروش واحد‌های یاد شده را به حداقل ۳۰ درصد پیشرفت در انجام سر جمع تعهدات منوط کرده است.

به گزارش مرکز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این اطلاعیه می‌افزاید: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و بازدید‌های میدانی، اتحادیه تعاونی‌های انبوه ساز تهران و اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران، نه تنها فرآیند قانونی ساخت و ساز و پیش‌فروش واحد‌ها را رعایت نکرده، که با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به پیش‌فروش ساختمان در قالب طرح ملی مسکن اقساطی از طریق تبلیغات و ثبت‌نام از متقاضیان از طریق سایتی با عنوان http://etot.co اقدام کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *