تازه‌ترین شرایط بازار اجاره مسکن در تهران

عمدتا اجاره‌بهای پیشنهادی برخی از موجران از توان مالی و استطاعت خانوارهای مستاجر خارج است و همین موضوع باعث شده است حتی در زمستان سال جاری که عرضه فایل به بازار اجاره نسبتا بیشتر از سال قبل و دو سال قبل از آن شده است باز هم گروهی از مستاجرها ناچار به مهاجرت به مناطق پایین‌تر باشند.

اقتصاد۲۴ کمرنگ شدن اثر مصوبه دستوری از یکسو و همچنین افزایش خرید‌های سرمایه‌ای، عرضه به بازار اجاره در زمستان سال جاری را دست‌کم نسبت به زمستان دو تا سه سال اخیر افزایش داده است. با این حال واسطه‌ها در بازار اجاره مسکن شهر تهران از فشار مضاعف اجاره‌نشینی بر خانوار‌های مستاجر خبر داده و می‌گویند اگر چه تعداد فایل‌ها در بازار زمستانی اجاره در برخی از مناطق حتی از تعداد متقاضی در بعضی موارد هم بیشتر است، اما عمدتا اجاره‌بهای پیشنهادی برخی از موجران از توان مالی و استطاعت خانوار‌های مستاجر خارج است و همین موضوع باعث شده است حتی در زمستان سال جاری که عرضه فایل به بازار اجاره نسبتا بیشتر از سال قبل و دو سال قبل از آن شده است باز هم گروهی از مستاجر‌ها ناچار به مهاجرت به مناطق پایین‌تر باشند.

با این حال، هم‌اکنون و در نبود تقاضایی با حجم تقاضای بازار بهاره و تابستانه و حتی بازار پاییزه اجاره، گروهی از فایل‌ها در مناطق مختلف با اجاره‌بهای منعطف، قابل تخفیف و با امکان تبدیل به فرمول پرداخت دلخواه مستاجرها (رهن کامل یا ترکیبی از رهن و اجاره با وزن بیشتر اجاره‌بهای ماهانه یا مبلغ رهن)، به مستاجر‌ها معرفی شده‌اند. در جدول زیر مشخصات تازه‌ترین واحد‌های با مساحت کمتر از ۱۰۰ مترمربع که طی دو روز گذشته به بازار اجاره مسکن شهر تهران عرضه شده، آمده است.

تازه‌ترین شرایط بازار اجاره مسکن در تهران
منبع: دنیای اقتصاد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *