قفل ساخت مسکن و نوسازی بافت فرسوده هنوز آغاز نشده است

میثم مظفر گفت: بیش از ۱۰۰ روز کاری از دوره مسئولیت ما در مدیریت شهری می‌گذرد اما بحث باز کردن قفل تولید مسکن و نوسازی بافت فرسوده هنوز آغاز نشده و سرعت عملی از سوی شهرداری نیز در این زمینه دیده نشده است.
قفل ساخت مسکن و نوسازی بافت فرسوده هنوز آغاز نشده است

به گزارش خبرنگار شهری گروه جامعه خبرگزاری آنا، میثم مظفر صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر طی تذکری گفت: بیش از ۱۰۰ روز کاری از دوره مسئولیت ما در مدیریت شهری می‌گذرد اما بحث باز کردن قفل تولید مسکن و نوسازی بافت فرسوده هنوز آغاز نشده و سرعت عملی از سوی شهرداری نیز در این زمینه دیده نشده است.

وی با ببان این‌که ۱۰۰ روز کفایت می‌کرد برای اینکه این موضوع در دستورالعمل شهرداری قرار گیرد افزود: لذا انتظار ما از شهردار تهران این است که بحث باز کردن قفل نوسازی را پیگیری کنند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: متناسب با شرایط ویژه ای که در بافت فرسوده داریم، باید در مناطق فرسوده ضوابطی واقع بینانه بگذاریم تا مردم برای نوسازی ترغیب شوند. بحث زلزله تهران جدی است و اگر اتفاقی رخ دهد شاهد خواهیم بود که نگاه‌های آرمان گرایانه ما چه آسیبی می‌تواند به شهر بزند.

مظفر بیان کرد: لذا انتظار بنده این است که پس از گذشت ۱۰۰ روز کاری، شهرداری لایحه‌ای درباره تعداد طبقات مجاز و تسهیلات تشویقی برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *